Imieniny: Marzeny, Marii, Klaudiusza

INFO

Prawie 400 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie X Biegu Dębowego w Dąbrowie. Uczestnicy rywalizowali w biegu głównym na 15 km, biegu na 5 km i marszu nordic walking na 7,5 km. Każdy otrzymał na mecie pamiątkowy medal.

W biegu głównym na 15 km triumfował Ihor Zhelem z Ukrainy, drugi był Adam Niemyt z Poznania, a trzeci Marcin Orłowski również ze stolicy Wielkopolski. W grupie kobiet zwyciężyła Ukrainka Veronika Kalashnikova, drugą lokatę wywalczyła Michalina Walczak - Pecyna z Koła, a na trzeciej pozycji linię mety przekroczyła Marta Witke - Orlikowska z Poznania.

W biegu na 5 km najlepszy był Michał Leśniak z Ceradza Dolnego. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Szparło z Torunia, a na trzecim Bartosz Chrząszcz z Pakości. W grupie kobiet pierwsza była Angelika Kowalska z Przyłęk, druga Julia Kempa z Bydgoszczy, a trzecia Natalia Jelińska ze Złotnik Kujawskich.

W marszu nordic walking zwyciężyła Agnieszka Mielecka z Gąsawy, drugi był Kacper Stawicki z Mogilna, a trzeci Dominik Nowakowski z Parlinka. W kategorii kobiet drugie miejsce zajęła Kamila Kolberg z Zielenia, a trzecie Weronika Grzeszak z Nowego Dworu Mazowieckiego. W grupie mężczyzn trzecie miejsce zajął Bartosz Dados z Dąbrowy.