Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Fabiana, Sebastiana

INFO

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsawie otrzymali nowy samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu MAN. Samochód "bestia". Jedyny taki w województwie kujawsko - pomorskim wśród strażaków ochotników. Dzisiaj na hali sportowej mieszkańcy gminy Gąsawa przywitali nowy pojazd, a druhowie wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowali z tej okazji festyn rodzinny.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nadal trwa. Nadal licytowane są przedmioty i gadżety na aukcjach internetowych. Wczoraj natomiast kwestowano na ulicach i w instytucjach kultury. Ile udało się zebrać na Pałukach?

Przed świętami Bożego Narodzenia została otworzona trasa szybkiego ruchu S5 odcinek 7 Jaroszewo - granica województwa. I choć kierowcy cieszą się z nowej trasy, sen z powiek spędza wszystkim budowa drogi wojewódzkiej 251. Skontaktowaliśmy się Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, zlecających budowę, z zapytaniem jak wygląda realizacja inwestycji.

Na ostatniej sesji budżetowej gminy Żnin, Radny Dariusz Kaźmierczak podnosił celowość wydawania pieniędzy podatników na wydawanie papierowej gazety gminnej "ŻniniOK". Koszt roczny to 42 tys. zł. Zapytaliśmy mieszkańców Pałuk co myślą na ten temat.

Gmina Żnin w tym roku rozpocznie budowę Centrum Sportów Wodnych wraz z zagospodarowaniem plaży nad Jeziorem Żnińskim Małym. Inwestycja ma kosztować 4 856 386,74zł.

Cytat dnia

„Jeżeli uważasz, że możesz czegoś dokonać albo, przeciwnie, że nie dasz rady - w obu przypadkach masz rację.” Henry Ford

 

PATRONAT MEDIALNY

AUTOPROMOCJA