Imieniny: Tymoteusza, Michala

INFO

Wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Przed zimowym wypoczynkiem, policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

W Komendzie Powiatowej Policji w Żninie odbyło się uroczyste ślubowanie. W szeregi żnińskich mundurowych wstąpił nowy funkcjonariusz. Indywidualny charakter uroczystości podyktowany był obowiązującymi wymogami sanitarnymi.

Wraz ze świadczeniem za luty, emeryci i renciści, których wysokość świadczenia mieści się w przedziale 4 920 zł – 12 800 zł otrzyma zwrot nadpłaconego podatku za styczeń 2022 roku.

Samorządy mają otrzymać od Ministerstwa Infrastruktury narzędzia do kontroli, czy mieszkańcy opróżniają szamba zgodnie z przepisami i czy mają podpisane umowy z firmami asenizacyjnymi - informuje Prawo.pl. Jeśli gmina nie wywiąże się z tych obowiązków do 2028 r., może otrzymać wysoką karę finansową.

Na początku grudnia szef AgroUnii Michał Kołodziejczak przedstawił w Warszawie założenia programowe. O tych postulatach mówił również na spotkaniu rolników z AgroUnią w Skórkach (gm. Rogowo, woj. kujawsko - pomorskie), które zorganizowało PZR AgroUnia Żnin. Jakie to postulaty?

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA