Imieniny: Lidii, Ernesta

INFO

W związku z przejściem na zasłużoną emeryturę i zakończeniem pracy na stanowisku dyrektora Pałacu Lubostroń w Starostwie Powiatowym w Żninie odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Budziakiem.

Niewątpliwie do kultury zaliczyć należy działający od wielu lat męski chór „Moniuszko”. Bogatą działalnością „na niwie” może się poszczycić Żniński Dom Kultury. A w tamtych czasach, do których tu wracam, wielką rolę odgrywały lokalne instytucje sprawujące kulturalny mecenat w tej dziedzinie. Liderem takiego działania była moim zdaniem Powszechna Spółdzielnia Spożywców.

Dzisiejsze popołudnie, choć mroźne, upłynęło mieszkańcom Żnina na Jarmarku Bożonarodzeniowym pod Basztą. Jak co roku, było świątecznie, kolorowo i smacznie.

W dniu 12 grudnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Żninie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia w sprawie powierzenia zadań związanych z realizacją Obszaru Prowadzenia Polityki Terytorialnej Żnina.

7 stycznia 2023 roku, na żnińskim rynku, odbędzie się zbiórka krwi dla naszej koleżanki Wiolety Burzych oraz innych potrzebujących. Nie może Was zabraknąć.

REKLAMA
AUTOPROMOCJA