Imieniny: Tomasza, Maurycego

INFO

Europejskie Dni Dziedzictwa (#EDD) to wielkie święto kultury, które co roku gromadzi tysiące uczestników w 50 krajach Europy. To liczne atrakcje – wystawy, koncerty, warsztaty i konkursy, dzięki którym można poznać historię oraz tradycje swojego regionu. W Polsce 31. edycję #EDD obchodzimy pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”, podkreślając istotę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Piękna pogoda sprzyja rekreacji nad wodą. Jednak gdy w grę wchodzi alkohol, o tragedię nie trudno. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie trzech mężczyzn oceni sąd.

W minioną sobotę na żnińskim Rynku królowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu żnińskiego. A to wszystko za sprawą II Pałuckiego Turnieju Kół KGW. Udział w nim wzięło aż 18 Kół Gospodyń Wiejskich. Turniej jest inicjatywą żnińskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na którego czele stoi Sebastian Kowalik.

Odszedł Pan Feliks Malinowski. To ogromna strata. Dla Żnina i Pałuk to człowiek wielkich zasług, które teraz zostaną przypomniane przez rozmaite organizacje. A ja Go pamiętam inaczej, bardziej zwyczajnie, po prostu fajnie.

Wakacje to okres, w którym stali dawcy oddają mniej krwi, a zapotrzebowanie szpitali na ten cenny lek wzrasta. W czwartek (20 lipca) specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddać krew, stanie na placu Teatralnym przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Akcję powtarzamy w każdy trzeci czwartek miesiąca.

AUTOPROMOCJA
REKLAMA