Pochmurno

-1°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 2°C -1°C

  • 20 Lut 2018

    Zachmurzone 2°C -2°C

Imieniny: Arnolda, Jozefa, Konrada

INFO
REKLAMA

Asp. sztab. Edyta Gościńska koordynator do spraw profilaktyki społecznej w żnińskiej komendzie w miniony wtorek spotkała się z rodzicami uczniów z Rogowa. Tego dnia obchodziliśmy po raz czternasty Dzień Bezpiecznego Internetu, dlatego też policjantka podczas swojego wystąpienia radziła jak bezpiecznie „poruszać się” w sieci. Drugą część prelekcji poświęciła zagadnieniom odpowiedzialności karnej nieletnich.  

Po ponad 26-latach służby mł. insp. Dariusz Biskup, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żninie pożegnał się z mundurem i przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastępcę komendanta żegnali policjanci, pracownicy cywilni oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z policją.

Żnińscy mundurowi otrzymali nowy sprzęt. Przekazanie latarek diodowych marki STREAMLIGHT zakupionych przez LGD odbyło się wczoraj, 7 lutego 2018 roku w siedzibie stowarzyszenia.

W ostatnich dniach spacerując po rynku, nie sposób nie zauważyć nowego oblicza siedziby Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. W sierpniu ub.r w wyniku ogromnej nawałnicy dach magistratu został prawie w całości zerwany i wymagał natychmiastowego remontu, na który czekał już od dawna, a nieszczęsna nawałnica spowodowała, iż nie można było czekać z nim już dłużej .

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 251 Żnin - Damasławek to temat dość kontrowersyjny wśród lokalnej społeczności. Kiedy w styczniu rok temu wybrano wykonawcę tej inwestycji, firmę Eurovia Polska S.A. nie mogliśmy się doczekać kiedy ruszą pierwsze prace i  będziemy mogli korzystać z nowej drogi. To co się dzieje na tej trasie obecnie, to jak mówią kierowcy "po prostu kpiny".

Cytat dnia

 Nie płacz w liście, nie pisz, że los ciebie kopnął,

nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia,

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.

ks. Jan Twardowski

AUTOPROMOCJA