Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Idziego

INFO

Pałuki, malowniczy region historyczny - etnograficzny położony w województwie kujawsko – pomorskim, którego stolicą jest Żnin. To właśnie tutaj, w minioną niedzielę w Cukrowni Żnin odbył się Festiwal Kultury Pałuckiej.

20 marca rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników. W strajku tym biorą również udział rolnicy z terenu gminy Rogowo, którzy zablokowali część trasy S5 na wysokości miejscowości Łaziska. Gospodarze zapowiedzieli, że strajkować będą przez 7 dni.

W poprzednim wydaniu naszej gazety wyjaśnialiśmy na czym polega program „Czyste Powietrze” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz jakie są możliwości uzyskania dofinansowania w ramach tego programu. Teraz przybliżymy naszym czytelnikom sam proces przygotowania wniosku. 

Zasoby naturalne to wszystkie użyteczne elementy środowiska, które możemy pozyskać. W przemyśle i gospodarstwie domowym możemy wykorzystać stałe zasoby naturalne takie jak energię słoneczną, wiatru, wód płynących, powietrze czy energie geotermalną.

W dobie drastycznie wysokich cen energii kluczowe stają się rozwiązania budujące niezależność i bezpieczeństwo energetyczne. Musimy zdać sobie sprawę, że bezpieczeństwo energetyczne trzeba budować na nowo w oparciu o inne surowce niż dotychczas.

AUTOPROMOCJA