Imieniny: Lidii, Ernesta

INFO

W ciągu ostatnich kilku dni warunki drogowe uległy znacznemu pogorszeniu. Poranne przymrozki oraz opady deszczu i śniegu wymuszają na nas większej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków ruchu. Nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają.

Janowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lat, którzy okradali markety na terenie powiatu żnińskiego i okolic. Ich łupem padły głównie kawy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu dzisiejszym, po godzinie 15:00 doszło do zdarzenia drogowego na wiadukcie na trasie S5 w kierunku Bydgoszczy, na wysokości Bożejewiczek.

Policjanci żnińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.  

Sąd Rejonowego w Żninie zastosował 3-miesięczny areszt wobec 20-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w sobotę w Gąsawie. Młody mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara nawet 12-letniego więzienia.Sąd Rejonowy w Żninie przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące wobec podejrzanego o spowodowane wypadku ze skutkiem śmiertelnym prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotę, 22 października br., po godz.5.00, w miejscowości Gąsawa. Wstępnie ustalono, że kierujący osobowym peugeotem, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy oraz hydrant. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła 28-letnia pasażerka pojazdu.

Kierujący został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 20-letni mężczyzna, kierujący peugeotem miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.: KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA