Pochmurno

21°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 16 Lip 2018

    Thunderstorms 27°C 15°C

  • 17 Lip 2018

    Scattered Thunderstorms 21°C 16°C

Imieniny: Eustachego, Marii

INFO

O sporym pechu może mówić 40 – letni mieszkaniec gminy Mogilno, któremu podczas jazdy zapalił się samochód. Mężczyzna nie mogąc ugasić ognia zadzwonił po straż pożarną. Nie spodziewał się, że na miejsce przyjedzie także policja. Wtedy wyszło na jaw, że kierował pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy.

W poniedziałkową noc żnińska „patrolówka” zatrzymała dwóch kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Drugi odmówił sprawdzenia alkomatem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Żnińscy kryminalni namierzyli 10-latkę, która zadzwoniła na numer alarmowy, informując o bombie w mieszkaniu. Dziewczynka myślała, że dzwonią z telefonu bez karty SIM pozostanie anonimowa. O konsekwencjach prawnych dla nieletniej zdecyduje sąd rodzinny.  

W miniony wtorek w godzinach porannych policjanci z Posterunku Policji w Łabiszynie prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” wręczali kamizelki odblaskowe pieszym i rowerzystom.

Kierowca osobowego volkswagena wjechał na teren remontowanej drogi wojewódzkiej i zawiesił się pojazdem na skarpie usypanej ze żwiru. Okazało się, że  31-latek jest nietrzeźwy. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.  

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu