Deszcze

8°C

Żnin

Deszcze

Wilgotność: 87%

Wiatr: 40.23 km/h

  • 24 Wrz 2018

    Rain 11°C 6°C

  • 25 Wrz 2018

    Częściowo zachmurzone 13°C 5°C

Imieniny: Gerarda, Teodora

INFO

W miniony weekend na terenie Cukrowni Żnin po raz XXII odbyły się Pałuckie Targi Rolne. Ponad 250 wystawców przedstawiało swoją ofertę handlową zwiedzającym, którzy również w tym roku dopisali.

Z końcem czerwca br. ruszyły nabory wniosków o przyznanie wsparcia na „Modernizację gospodarstw rolnych” oraz o przyznanie „Premii dla młodych rolników”. Wsparcie finansowe dla rolników oferowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jest ono szansą nie tylko dla młodych gospodarzy, którzy dopiero rozpoczęli swoją działalność w rolnictwie, ale przede wszystkim stanowić może wsparcie dla istniejących już gospodarstw chcących modernizować i rozwijać produkcję rolną.

W związku z wystąpieniem suszy rolnicy będą mieli możliwość uzyskania wsparcia finansowego z tytułu szkód powstałych w uprawach. Wojewoda kujawsko-pomorski powołał komisje do szacowania strat w wyniku suszy we wszystkich 144 gminach województwa. Ze względu na trwające wciąż prace komisji nie ma jednak jeszcze możliwości podania powierzchni upraw kwalifikującej się do wsparcia.

Rolniku, chcesz anonimowo zawiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów  o niedozwolonej praktyce? Pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na specjalnej stronie internetowej przewagakontraktowa.uokik.gov.pl znajdziesz dodatkowe informacje na temat przysługującego Ci prawa. Pamiętaj, UOKiK prowadzi wiele działań, w których Twój sygnał może być bardzo ważny.

29 maja 2018 r. w ARiMR ogłosiła nabory wniosków o przyznanie pomocy na najpopularniejsze wśród rolników nabory wniosków.

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu