Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Program Agroenergia skierowany jest do osób, które są właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, o łącznej powierzchni od 1 ha do 300 ha oraz co najmniej rok przed złożeniem wniosku osobiście prowadził gospodarstwo rolne.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny sprawdzi czy ceny malin mogły być kształtowane niezgodnie z prawem. Ruszają kontrole w skupach oraz u największych przetwórców.

Od 3 kwietnia 2023 r. koła gospodyń wiejskich będą się mogły ubiegać o przyznanie środków finansowych z budżetu państwa na prowadzenie działalności statutowej. W rozpoczynającym się wkrótce naborze pula środków na ten cel będzie wynosić 120 mln zł. Oprócz podniesienia kwot dofinansowania w przepisach wprowadzono też inne zmiany.

417 tys. rolników otrzymało do 10 października 2,61 mld zł z tytułu pomocy do zakupu nawozów mineralnych. Wypłatę pieniędzy Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła 11 lipca 2022 r.

Kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW za nami. Skala i rozmach tego wydarzenia już dawno sytuują AGRO SHOW wśród największych rolniczych imprez na świecie, więc dla organizatorów, to był weekend wypełniony wytężoną pracą, wysiłkiem i stresem, wynikającym z troski o to, by wszystko przebiegło zgodnie z planem.

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"