Imieniny: Hieronima, Sebastiana

INFO

Wspominając pogotowie dotykamy jednocześnie pozostałych instytucji dostępnych pod telefonami alarmowymi. Mam na myśli oczywiście Straż Pożarną, której ochotnicze jednostki prężnie działają w wielu wsiach całego żnińskiego powiatu. Do tej „alarmowej triady” zalicza się oczywiście Policja, (wtedy jeszcze jako Milicja Obywatelska), której komisariat cały czas mieści się w tym samym miejscu na Rynku. Stąd, idąc lekko po skosie mamy dostojny gmach z czerwonej klinkierowej cegły będący siedzibą Sądu Rejonowego. W tamtych latach niejako na obrzeżu systemu prawnego funkcjonowało też Kolegium Karno-Orzekające, zajmujące się sprawami mniejszego kalibru, niegodnymi stanięcia na sądowej wokandzie. Również w okolicy Rynku mieściła się kancelaria adwokacka.

Moje wcześniejsze wspomnienia z czasów „żnińskich” niejednokrotnie już na różnych łamach publikowałem. Sięgam nimi w przeszłość odległą nawet o 60 i więcej lat, ale pamięć bywa zawodna. Niezawodni za to są moi Czytelnicy, którzy pewne fakty i zdarzenia zapamiętali lepiej ode mnie i to właśnie oni w swoich komentarzach moją wiedzę korygują lub dopełniają. Razem tworzymy bardziej spójny obraz, bogatą panoramę naszego miasta i regionu.

W świetlicy wiejskiej w Lubczu dla wszystkich mieszkańców sołectwa wystąpił Iluzjonista Arkadiusz Amon Wiatrowski. Było magicznie i wesoło.

Jedną z imprez, która odbywała się wczoraj nad Małym Jeziorem Żnińskim był Holi Festiwal Kolorów. 

W Łabiszyńskim Domu Kultury został rozwiązany konkursu plastyczny pn. "Wiosenna pocztówka z Gminy Łabiszyn." Wpłynęło wiele ciekawych i pięknych prac, a komisja konkursowa miała trudny wybór, by wyłonić zwycięzców.

AUTOPROMOCJA