Pochmurno

21°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 11.27 km/h

  • 16 Lip 2018

    Thunderstorms 27°C 15°C

  • 17 Lip 2018

    Scattered Thunderstorms 21°C 16°C

Imieniny: Eustachego, Marii

INFO

W minioną sobotę, w Gminnym Domu Kultury w Rogowie jury wybrało najsmaczniejszą babę wielkanocną.  Wybór był trudny, ponieważ do konkursu zgłoszono 14 wypieków.

fot. Goniec Pałucki

Komisja konkursowa w składzie: Alicja Głowska - przewodnicząca komisji (właściciel restauracji Zielony Zakątek w Skórkach), Józefa Błajet - członek komisji (Przewodnicząca Rady Powiatu) oraz Józef Sosnowski - członek komisji (Wójt Gminy Rogowo), oceniała 14 bab wielkanocnych zgłoszonych do konkursu.

Przed degustacją wypieków na scenie wystąpili przedszkolaki ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mięcierzynie z krótkim przedstawieniem słowno - muzycznym, a sekcja taneczna działająca również w tej szkole zaprezentowała pokaz tańca.

Każdy z uczestników za udział w konkursie otrzymał słodki upominek oraz książkę z przepisami siostry Marii o łącznej wartości 60zł. Za najsmaczniejszą babę uznano tą, oznaczoną numerem 10, którą przygotowali uczniowie II klasy gimnazjum ze SP w Rogowie wraz z wychowawcą. Zwycięzcy otrzymali bon o wartości 200zł, którego fundatorem był Wójt Gminy Rogowo Józef Sosnowski. Wyróżnienie otrzymała babka wielkanocna Pani Jolanty Bąk i to właśnie ona otrzymała bon o wartości 100zł do wykorzystania w Restauracji Drogorad. Fundatorem tej nagrody był ODR Minikowo.

 

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu