Deszcze

8°C

Żnin

Deszcze

Wilgotność: 87%

Wiatr: 40.23 km/h

  • 24 Wrz 2018

    Rain 11°C 6°C

  • 25 Wrz 2018

    Częściowo zachmurzone 13°C 5°C

Imieniny: Gerarda, Teodora

INFO

W minioną sobotę, w Gminnym Domu Kultury w Rogowie jury wybrało najsmaczniejszą babę wielkanocną.  Wybór był trudny, ponieważ do konkursu zgłoszono 14 wypieków.

fot. Goniec Pałucki

Komisja konkursowa w składzie: Alicja Głowska - przewodnicząca komisji (właściciel restauracji Zielony Zakątek w Skórkach), Józefa Błajet - członek komisji (Przewodnicząca Rady Powiatu) oraz Józef Sosnowski - członek komisji (Wójt Gminy Rogowo), oceniała 14 bab wielkanocnych zgłoszonych do konkursu.

Przed degustacją wypieków na scenie wystąpili przedszkolaki ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mięcierzynie z krótkim przedstawieniem słowno - muzycznym, a sekcja taneczna działająca również w tej szkole zaprezentowała pokaz tańca.

Każdy z uczestników za udział w konkursie otrzymał słodki upominek oraz książkę z przepisami siostry Marii o łącznej wartości 60zł. Za najsmaczniejszą babę uznano tą, oznaczoną numerem 10, którą przygotowali uczniowie II klasy gimnazjum ze SP w Rogowie wraz z wychowawcą. Zwycięzcy otrzymali bon o wartości 200zł, którego fundatorem był Wójt Gminy Rogowo Józef Sosnowski. Wyróżnienie otrzymała babka wielkanocna Pani Jolanty Bąk i to właśnie ona otrzymała bon o wartości 100zł do wykorzystania w Restauracji Drogorad. Fundatorem tej nagrody był ODR Minikowo.

 

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu