Imieniny: Igi, Ignacego

INFO

Dominik Bauza, zawodnik Baszty MOS Żnin został szachowym wicemistrzem województwa kujawsko-pomorskiego juniorów do lat 6 i 7.

Turniej rozegrano 14 maja w Domu Harcerza w Toruniu. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i przy tempie 15 minut na zawodnika.

7-letni Dominik Bauza jest uznawany przez fachowców za największy talent żnińskiego klubu. Podczas toruńskich rozgrywek był jedynym reprezentantem stolicy Pałuk. W siedmiu partiach odniósł sześć zwycięstw, co dało mu srebrny medal i tytuł wicemistrza województwa w najmłodszej z kategorii na 2017 rok.

Tytuł mistrzowski wywalczył Ignacy Sokulski (UKS OPP Toruń), na najniższym stopniu podium stanął Stanisław Nowakowski (AZS UMK Toruń). Sklasyfikowano 52 szachistów.