Imieniny: Rity, Donaty

INFO

W niedzielę, 17 lipca na plaży w Wiecanowie odbył się trzeci turniej siatkówki plażowej z cyklu "Fala 2016". Kolejny raz świetną formą błysnęli żninianie!

W kategorii mężczyzn Żnin był reprezentowany przez trzy pary. Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli tam Mateusz Lipiński / Łukasz Owsianny, którzy wygrali wszystkie pojedynki, w tym finałowy z parą Marek Kowalczyk / Mateusz Liberkowski (Trzemeszno) w stosunku 21:16. Mateusz i Łukasz są zdecydowanymi liderami listy rankingowej po trzech imprezach i głównymi kandydatami do triumfu w kończącym sezon turnieju masters. Na dziewiątej pozycji w tych zawodach uplasował się duet Kazimierz Tekiela / Paweł Prus. Z kolei jedyny mikst w stawce Anna Leszczyńska / Piotr Lipiński sklasyfikowany został o "oczko" niżej, ale zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Szans walki o półfinał Anię i Piotra pozbawił dopiero przegrany na przewagi pojedynek z siatkarzami z Trzemeszna. W Wiecanowie walczyły także pary kobiece. Zagrała w tej kategorii jedna żninianka, a mianowicie Ania Leszczyńska. Grając tym razem z Sylwią Woźniak z Gniezna wywalczyła trzecią pozycję. Triumfowały Justyna Bąk / Katarzyna Jusiak, aktualne liderki Grand Prix Żnina, znane w stolicy Pałuk również z gry w barwach Volley-mixu - mistrza Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet.
Następny turniej kobiet i mężczyzn z cyklu "Fala 2016" odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godz. 14:00.