Imieniny: Izydora, Antoniny

INFO

25 marca w hali sportowo-widowiskowej przy I LO w Żninie rozegrano ostatnie mecze Żnińskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet. Tytuł mistrzowski obronił Volley-mix, wicemistrzyniami zostały debiutujące Orły Temidy / ZSN Janowiec Wielkopolski. Na najniższym stopniu podium po rocznej przerwie staną Absolwentki Żnin.

Losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się już w pierwszym spotkaniu. Orły Temidy / ZSN, mające jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie lidera, uległy Absolwentkom Żnin 1:3 (20:25, 28:30, 25:20, 19:25). Najbardziej wartościową siatkarką wybrano po raz trzeci w sezonie Martę Ziętek (Absolwentki).

W drugim pojedynku dnia pierwsze zwycięstwo w historii swych występów w ŻALS Kobiet odniosły zawodniczki PG 1 Żnin. Po dobrej i skutecznej grze pokonały w zaległym spotkaniu I LO Żnin 3:1 (18:25, 25:22, 25:14, 25:17). Miano najlepszej zawodniczki meczu otrzymała 16-letnia Monika Polaszewska (PG 1 Żnin).

Pierwsza wygrana kosztowała podopieczne Roberta Krynickiego sporo sił, więc w kolejnym meczu mistrzyniom z Volley-mix nie dały już rady, przegrywając 0:3 (11:25, 17:25, 18:25). Tytuł MVP przyznano Katarzynie Jusiak (Volley-mix).

Mecze sędziowali Jakub Szary i Maciej Drzewiecki. Ligę przygotował i przeprowadził Michał Krzyżaniak, a obsługę techniczną hali zapewnił Stanisław Stachowiak.

W przerwie między meczami rozlosowano pary ćwierćfinałowe rozgrywek o Puchar ŻALS Kobiet, które zaplanowano na 1 kwietnia. Zagrają w nich:
8:30 Orły Temidy / ZSN Janowiec Wlkp. – OSiR I Wyrzysk
8:30 Volley-mix – MUKS Barcin
9:15 OSiR II Wyrzysk – I LO Żnin
9:15 PG 1 Żnin – Absolwentki Żnin