Imieniny: Rity, Donaty

INFO

17 lipca w Pile odbył się I Ogólnopolski Turniej Szachowy ,,Pamięci Kresowian". W gronie 65 zawodników walczących o zwycięstwo znalazło się również trzech reprezentantów Baszty MOS Żnin.

Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i przy tempie 15 minut na zawodnika. Najwyższe miejsce wśród reprezentacji Żnina wywalczył Piotr Konieczyński, który zdobywając 6 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy i 2 przegrane) zakończył turniej na ósmej pozycji. Drugi z szachistów Baszty MOS, Borys Paliwoda uplasował się na piętnastej pozycji (6 pkt.), a Patryk Sławski zajął 48. lokatę.
W turnieju triumfował Marek Zakrzewski (ASsz Lipno Stęszew, 8,5 pkt.), na drugim miejscu uplasował się Dominik Orzech (Odrodzenie Kożuchów, 7 pkt.), a na trzecim Karol Jaroch (Fala Świekatowo, 7 pkt.).