Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Za nami XLIV edycja Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH i Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Minikowie.

fot. Goniec Pałucki

W miniony weekend, 2-3 lipca br. odbyły się XLIV Międzynarodowe Targi Rolniczo - Przemysłowe Agro-Tech w Minikowie. W tym dniu również miały miejsca Kujawsko - Pomorskie Dni Pola oraz Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego.

Na placu targowym można było zobaczyć prezentowane przez wystawców maszyny rolnicze, kwiaty, rękodzieła oraz zapoznać się z ofertą firm z branży rolniczej. Dla wszystkich hodowców zwierząt przygotowano XXI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych, której organizatorami była Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, która to po raz kolejny wybrała Minikowo jako miejsce centralnej wystawy w Polsce. Partnerami wystaw hodowlanych były wiodące organizacje: Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Bydła, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz.

Na powierzchni ponad 10 hektarów Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie wspólnie z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, przygotowali Kujawsko-Pomorskie Dni Pola, na których można było, na specjalnie przygotowanych poletkach, zobaczyć blisko 500 odmian roślin uprawnych.

W trakcie trwającego 2 dni wydarzenia do Minikowa zjechało ponad 20 tysięcy zwiedzających.

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"