Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

31 maja 2023 r. w Żninie odbył się I Przegląd Pieśni Maryjnych i Piosenek Religijnych, którego organizatorem było Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich przy ul. Klemensa Janickiego 39 (budynek po dawnej Trójce).

fot. Przedszkole SPSK w Żninie

Działające od 1 września 2023 r. przedszkole wyszło z inicjatywą konkursu muzycznego do wszystkich okolicznych przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu żnińskiego. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: 2,5 – 4 – latki, 5 – 6 latki oraz uczniowie klas I – III szkół podstawowych.

W najmłodszej kategorii:
1. I miejsce zajęła Agnieszka Jurek z Przedszkola SPSK w Lubczu
2. II miejsce zdobyła Zazanna Florczak z Przedszkola SPSK w Lubczu
3. III miejsce zajęła Julia Gaczkowska z Przedszkola SPSK w Żninie.

W grupie wiekowej 5 – 6 latków decyzją jury:
1. I miejsce zdobyła Zuzanna Cieluch z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr. 2 im. J. Śniadeckiego w Żninie
2. II miejsce ex aequo należało do Zofii Mataczyńskiej z Przedszkola Miejskiego nr. 2 im. Jana Brzechwy w Żninie oraz Weroniki Selerzyńskiej z Przedszkola Niepublicznego „U Boba” w Żninie.

W kategorii klas I – III SP:
1. I miejsce jednogłośnie zwyciężyła Iga Szafrańska
2. II miejsce należało do Julii Sarnowskiej
3. III miejsce zajęła Marianna Lisowska

Wyżej wymienione uczennice uczęszczają do Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mięcierzynie. Pierwszy Przegląd Pieśni Maryjnych i Piosenek Religijnych w Żninie zorganizowany był pod patronatem honorowym Burmistrza Żnina, Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie, patronatem parafii pw. Św. Marcina w Żninie oraz Żnińskiego Domu Kultury.

fot. Przedszkole SPSK w Żninie

Każda osoba, która przybyła na przegląd otrzymała kartę głosowania z możliwością oddania jednego głosu na wybraną przez siebie uczestniczkę. Nagrodę publiczności Grand Prix ufundowaną przez Dyrektora Przedszkola SPSK w Żninie Radosław Złotnickiego otrzymała Iga Szafrańska. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez patronatów przeglądu. Były to m.in. tablety, rower, power banki, słuchawki bezprzewodowe, hulajnogi, deskorolki i książki. Każda uczestniczka otrzymała również różaniec.

fot. Przedszkole SPSK w Żninie


Organizatorzy dziękują przybyłym gościom: Burmistrz Halinie Rosiak – Kozłowskiej, Jackowi Świtale – Dyrektorowi Centrum Usług Wspólnych i Zarządzania Oświatą w Żninie, Ks. Kanonikowi Piotrowi Rutkowskiemu Proboszczowi Parafii Św. Marcina, Dyrektorowi Domu Kultury w Żninie  Arturowi Krajewskiemu. Szczególne podziękowania należą się jury w składzie:  Sekretarz Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Agnieszce Szczepańskiej, Annie Plewie ze Żnińskiego Domu Kultury oraz Ks. Jarosławowi Banasiakowi z parafii św. Marcina w Żninie – opiekunowi duchowemu przedszkola.

W przyszłym roku Przegląd Pieśni Maryjnych i Piosenek religijnych zaplanowany jest na I połowę maja, a już na początku kwietnia zostaną rozesłane plakaty. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Przedszkola SPSK przy ul. Klemensa Janickiego 39.

źródło: Przedszkole SPSK w Żninie

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"