Strona Główna Wiadomości W Łabiszynie dzielnicowi znakowali rowery
Wiadomości

W Łabiszynie dzielnicowi znakowali rowery

Share
Share

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Łabiszynie znakowali jednoślady w Zespole Szkół. Była to również okazja aby porozmawiać o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Dzielnicowi sierż. sztab. Damian Domagała oraz sierż. sztab. Dariusz Sulski w Zespole Szkół w Łabiszynie na ulicy Nadnoteckiej zorganizowali akcję znakowania rowerów. Przy pomocy specjalnego urządzenia „engravera” na ramach jednośladów nanosili specjalny, praktycznie niemożliwy do usunięcia, numer składający się z cyfr i liter. W ten sposób oznakowali 13 rowerów należących do uczniów, grona pedagogicznego i pracowników szkoły.

fot. KPP w Żnin

Spotkanie było również doskonałą okazją aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Z uczestnikami znakowania mundurowi przeprowadzili rozmowę profilaktyczną na temat bezpiecznej drogi do szkoły oraz powrotu na jednośladach. Policjanci zwrócili uwagę na obowiązkowe wyposażenie rowerów i przepisy prawne dotyczące rowerzystów. Mówili również o korzyściach wynikających z używania odblasków, szczególnie po zmroku a także kaskach i ochraniaczach.

Share
Powiązane artykuły
Spotkanie z samorządowcami powiatu żnińskiego, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
Wiadomości

Powiat żniński: dobre zarządzanie, dobre wskaźniki rozwoju

Pałuki – ziemię o bogatej historii, ciekawej ofercie kulturalnej i turystycznej –...

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Wszystkich Świętych 2025” na drogach powiatu żnińskiego

Zakończyły się działania żnińskich funkcjonariuszy, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas akcji „Wszystkich...

Wiadomości

Zatrzymany przez kolegów z pracy – nietrzeźwy policjant doprowadził do zderzenia

Komendant Powiatowy Policji w Żninie zawiesił w czynnościach służbowych oraz wszczął procedurę...

fot. freepik.com / zdjęcie ilustracyjne
Wiadomości

Tragiczna śmierć 6-miesięcznego chłopca po szczepieniu w Gąsawie. Sprawą zajmuje się prokuratura

9 października doszło do tragicznego zdarzenia – zmarł 6-miesięczny chłopiec, który kilka...