Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO

Policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wlkp. uczestniczyli w zajęciach IV –tej klasy Szkoły Podstawowej w Żernikach, które zostało zorganizowane w ramach przygotowania uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Asp. sztab. Robert Wróblewski oraz dzielnicowy mł. asp. Sławomir Maksym spotkali się z uczniami IV-tej klasy Szkoły Podstawowej w Żernikach. Podczas prelekcji mundurowi omówili podstawowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących rowerzystów. Policjanci przypomnieli budowę roweru oraz jego podstawowe i dodatkowe wyposażenie.

 

 

Mundurowi przedstawili przykłady wykroczeń popełnianych przez rowerzystów. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo poza terenem zabudowanym. Zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych oraz kasków rowerowych. Czwartoklasiści z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, zadawali nurtujące ich pytania. Nie ograniczali się jednak do kwestii dotyczących ruchu drogowego.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA