Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO

Policjanci ze żnińskiego garnizonu uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tym zajęciom policjanci poszerzyli posiadaną wiedzę, którą wykorzystają w codziennej służbie.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żninie przeprowadził ratownik medyczny z Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie Roman Rzyszkowski, co było efektem wspólnej inicjatywy komendanta janowieckiego komisariatu asp. sztab. Zbigniewa Dudziaka oraz samego ratownika medycznego.

Podczas spotkania przedstawiciel służb medycznych omówił najczęściej spotykane urazy i obrażenia ciała, z jakimi policjanci mogą spotkać się podczas codziennej służby i nie tylko. W szczególności zaprezentował procedurę prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej u osoby dorosłej i dziecka. Przypomniał, w jaki sposób postępować z uczestnikiem zdarzenia drogowego, osobą tonącą, a także jak pomóc w przypadku złamania kończyny, oparzenia, krwotoku czy ugodzenia ciałem obcym. Zajęcia posłużyły do pogłębienia już posiadanej wiedzy, która może być wykorzystana w służbie. Policjanci często działają pod presją czasu, otoczenia i innych czynników zewnętrznych, gdzie niezmiernie ważne jest posiadanie właściwej wiedzy, ale również umiejętność jej zastosowania.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA