Imieniny: Teresy, Heliodora

INFO
OGŁOSZENIE

Przyjaciele oraz LZS Grochowiska Księże w minioną sobotę zorganizowali dla Marka Spochacza charytatywny turniej piłki nożnej, podczas którego zbierano środki na leczenie nauczyciela z Rogowa. 

fot. Goniec Pałucki

W charytatywnym turnieju dla Marka Spochacza udział wzięły cztery drużyny. Po rozegraniu wszystkich spotkań, największą ilość punktów zdobyła drużyna Old Boys Grochowiska Księże i to ona zdobyła pierwsze miejsce. II miejsce zajęli LZS Grochowiska Księże (niebiescy). Na trzecim miejscu na podium - LZS Grochowiska Księże (fioletowi). IV miejsce - KS Złotniki

Na zakończenie spotkania turniejowego organizatorzy, czyli Jacek Lis - prezes LZS Grochowiska Księże oraz Kinga Bykowska - inicjatorka zbiórki środków na leczenie Marka Spochacza, wręczy,li pamiątkowe puchary wszystkim drużynom oraz statuetki wyróżnionym zawodnikom. I tak:

- Najlepszym bramkarzem został Filip Pietrzak - Old Boys

- Najlepszy zawodnik turnieju to Marcin Substyk z Old Boys

- Królem strzelców był - Adam Pastuszyn z LZS Grochowiska Księże (fioletowi)

- Nastarszy zawodnik to Piotr Sławski - Old Boys 

- Najmłodszy zawodnik - Tymoteusz Karcz KS Złotniki

Organizatorzy podziękowali również dwóm sędziom - Edwardowi Szafranowi z Kłecka i Jackowi Siwa z Trzemeszna. 

Turniej w piłkę nożną to co prawda główna atrakcja imprezy, ale nie jedyna. Dla uczestników, tych najmłodszych, przygotowano zabawy z animatorką, malowanie twarzy oraz przejaźdzki motocyklami. Na starszych czekały kiełbaski z grilla oraz swojskie ciasto. W przerwie między rozgrywkami odbywały się licytacje gadżetów. 

W tym dniu udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych. 

Przypominamy, że Marek Spochacz, nauczyciel z Rogowa nadal potrzebuje naszej pomocy. Na początku października 2020 roku doznał udaru krwotocznego, którego skutkiem był krwiak w prawej półkuli mózgu. Po krótkim pobycie w szpitalu, ze względu na brak możliwości podjęcia leczenia, po niespełna dwóch tygodniach doznał kolejnego rozległego udaru. Tym razem niedokrwiennego w lewej półkuli mózgu. Przez miesiąc przebywał w szpitalu w Bydgoszczy, gdzie lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie. Jednak pomimo afazji i paraliżu prawej strony ciała, przeżył już najgorszą ostrą fazę udaru i nie poddał się. 

 

Pomóc można nie tylko podczas festynów ale również tutaj, wpłacając pieniądze pomagam.pl/marekspochacz

 

AUTOPROMOCJA