Żnin

Imieniny: Brunona, Paschalisa

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Od 1 kwietnia 2021 r. obowiązują nowe, korzystniejsze tablice trwania życia. To dobra wiadomość dla seniorów, którzy ukończą wiek emerytalny między kwietniem br. a marcem przyszłego roku. Emerytura 60-latka będzie wyższa o 5,6 proc. niż na podstawie poprzedniej tablicy, a 65-latka o 6,5 proc. Na nowych tablicach zyskają także osoby, które w poprzednich latach zdecydowały się odłożyć decyzję o przejściu na emeryturę.

W dniach od 17 do 21 maja 2021 roku Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE/SAREX 21, którego celem jest przeciwdziałanie atakom z powietrza stwarzającym potencjale zagrożenie.

W dniu dzisiejszym Pałac Buckingham podał informację o tym, iż zmarł mąż królowej Elżbiety II, Książę Filip. Książę Edynburga dożył sędziwego wieku prawie 100 lat.

7 kwietnia obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Złóżmy życzenia lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, pracownikom szpitali, przychodni lekarskich i tym, którzy dbają o nasze zdrowie, by wiedzieli, że ich wspieramy.

Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 1, 5 i 6 kwietnia już otrzymali 13-tą emeryturę. W tym roku to kwota 1250,88 zł brutto. Pozostali trzynastkę otrzymają wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.

Cytat dnia

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA