Strona Główna Sport st. sierż. Dariusz Śliwiński na podium XV Mistrzostw Polski Policjantów
Sport

st. sierż. Dariusz Śliwiński na podium XV Mistrzostw Polski Policjantów

Share
Share

St. sierż. Dariusz Śliwiński ze żnińskiej komendy zajął 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie Dębno 2017. Mundurowy na 42 kilometrowym dystansie zmierzył się z ponad 2000 zawodników z Polski i innych krajów.

 

fot. KPP w Żninie

W minioną niedzielę w Dębnie w województwie zachodniopomorskim odbył się XV Maraton Dębno 2017 oraz jednocześnie Mistrzostwa Polski Policjantów w Maratonie. Pośród ponad 2000 zawodników z całej Polski i świata, w tym ponad 100 policjantów i policjantek w maratonie wziął udział  również st. sierż. Dariusz Śliwiński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Dystans jaki mieli do przebiegnięcia zawodnicy to 42 kilometry i 195 metrów. Policjant na metę dobiegł na 17 pozycji. Taki wynik dał mu 2 pozycję na podium w kategorii Mistrzostw Polski Policjantów (podobnie jak w ubiegłym roku) oraz 1 miejsce w kategorii wiekowej. Ponadto policjant ze Żnina został sklasyfikowany jako 7 wśród zawodników z Polski uzyskując czas 2 godziny 44 minuty i 16 sekund. To kolejny bardzo dobry wynik mundurowego ze Żnina.

fot. KPP w Żninie

St. sierż. Dariusz Śliwiński w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie służby w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego, gdzie jest przewodnikiem psa służbowego. Bieganie jest jego pasją i sposobem spędzania wolnego czasu. Obecnie przygotowuje się do startu w 16. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 30 kwietnia 2017 r. w Krakowie.

fot. KPP w Żninie
Share
Powiązane artykuły
fot.: Starostwo Powiatowe w Żninie
Sport

Uhonorowanie Wiktorii Budzyńskiej – młodej nadziei lekkoatletyki z Gąsawy

Władze Powiatu Żnińskiego po raz kolejny udowodniły, że młodzi sportowcy są dla...

Sport

Sztafetowe biegi przełajowe

6 października odbyły się sztafetowe biegi przełajowe zorganizowane przez Gminnego Koordynatora Sportu...

Sport

Sportowy weekend w Żninie – pływackie mistrzostwa i turniej koszykówki

W dniach 26–27 lipca 2025 roku Żnin zamienił się w prawdziwe sportowe...

Sport

Drużynowe Biegi Przełajowe – Igrzyska dzieci i młodzieży

W Parku Miejskim w Żninie odbyły się Powiatowe Zawody w drużynowych biegach...