Pierwsze eliminacje mistrzostw Żnina w tenisie stołowym rozegrane zostały 12 lutego w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Wzięło w nich udział 16 zawodników.

Turniej przeprowadzono w dwóch rundach. W pierwszej rundzie zawodników podzielono na cztery grupy liczące po czterech zawodników. Rozgrywki rozegrano systemem „każdy z każdym”. Dwóch najlepszych zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki uzyskiwało awans do rundy finałowej. Natomiast zawodnicy miejsc III-IV walczyli w grupie drugiej o kolejne pozycje również systemem „każdy z każdym”, doliczeniem wyników z pierwszej rundy.
Najlepszym zawodnikiem pierwszych eliminacji został Maciej Nowakowski ze Żnina, który w dziewięciu meczach nie doznał porażki i oddał zaledwie jednego seta. Na drugim miejscu uplasował się Tadeusz Wypijewski z Rogowa, a dopiero na trzecim sklasyfikowany został broniący tytułu Henryk Wawrzyniak z Bożejewiczek.
{gallery}tenis{/gallery}
Niestety, do zawodów zgłosiła się tylko jedna przedstawicielka płci pięknej (Małgorzata Schmidt z Barcina) oraz jeden przedstawiciel młodzieży (Marcin Byczyński ze Żnina), więc byli oni zmuszeni rywalizować razem z mężczyznami.
Organizatorem Mistrzostw Żnina w tenisie stołowym jest Miejski Ośrodek Sportu przy wsparciu Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwszą eliminację przygotowali i przeprowadzili Marcin Jańczak, Mariusz Kolasiński oraz Michał Krzyżaniak.