Imieniny: Lidii, Augusta

INFO

21 maja 2019 r. nauczyciele z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie zorganizowali IV Mistrzostwa Klas Mundurowych. Jest to od 2016 r. cykliczna impreza, która odbywa się pod hasłem „Sprawny jak Policjant, Żołnierz, Strażak” dofinansowana  w ramach zadania publicznego Starostwa Powiatowego w Żninie z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania oraz dzięki środkom finansowym Gąsawskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społeczno-Wychowawczych im. Jadwigi Dziubińskiej. Honorowy patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Gąsawa Błażej Łabędzki.

fot. Agnieszka Żalińska

Do zawodów przystąpili uczniowie klas mundurowych Szkół Powiatu: Żnińskiego – Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Zespół Szkół Niepublicznych im. Jana Szatowskiego w Janowcu Wlkp. oraz gościnnie  po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie, Mogileńskiego – Zespół Szkół w Dąbrowie i Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. Celem imprezy była integracja młodzieży, promowanie postaw ukierunkowanych na dyscyplinę, samodzielność i kreatywność w realizowaniu zadań przygotowujących do przyszłej pracy w służbach mundurowych. W  rywalizacji sportowo - obronnej młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności a także przekonać się, że to najlepszy sposób, by w praktyce propagować samodyscyplinę i współpracę w zespole.

Po krótkim powitaniu i zapoznaniu się ze szczegółowym harmonogramem  turnieju pięcioosobowe drużyny rozpoczęły rywalizację w trzech konkurencjach: strzelanie z kbks- u z postawy leżącej, biegu sztafetowego na dystansie 5 x 400 m, sprawnościowego toru przeszkód.

Pierwsze zmagania  odbyły się na strzelnicy w Godawach. W konkurencji strzeleckiej zwyciężył zespół z ZSN w Gąsawie uzyskując 404 punkty. W kwalifikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt najlepszy wynik – 87 punkty uzyskała Olga Sośnicka z Zespołu Szkół w Dąbrowie, a w kategorii chłopców z 85 punktami zwyciężył Tomasz Wąs z ZSN w Gąsawie. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem strzelania czuwał Pan Jerzy Kałuża -Wierzchosławski.

Bieg sztafetowy 5 x 400 m odbył się na orliku lekkoatletycznym w Gąsawie. Zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Gąsawie. Decydującą konkurencją był sprawnościowy tor przeszkód, który miał wyłonić zwycięską drużynę. Polegał on  na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód, którego poszczególne elementy zbliżone były do toru przeszkód, jaki pokonują podczas procedury doborowej kandydaci do służby w Policji. W tej konkurencji uczniowie musieli wykazać się siłą, szybkością i zwinnością. Drużynowo zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych z Gąsawy w składzie: Julia Pracka, Paulina Górka, Bartosz Kotlarek, Tomasz Wąs i Dawid Elmann, pokonując tor przeszkód w czasie 6 minut i 13 sekund. W  kategorii dziewcząt najszybsza była Zuzanna Zaparucha z Zespołu Szkół w Bielicach z wynikiem 1,29 s , a w kategorii chłopców –Tomasz Wąs z ZSN w Gąsawie pokonując tor w czasie 1,10 s.

W klasyfikacji końcowej IV Mistrzostwa Klas Mundurowych wygrała drużyna z Zespołu Szkół Niepublicznych z Gąsawy, drugie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej z Gąsawy, trzecią lokatę zdobyła drużyna z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach. Kolejne miejsca  zajęły drużyny z: Zespołu Szkół w Dąbrowie.  – IV, Zespołu Szkół Niepublicznych im Jana Szatowskiego w Janowcu Wlkp. – V.                  

Uroczystego podsumowania i wręczenia nagród dokonał Radny Powiatu Żnińskiego Jacek Superczyński. Startujące zespoły otrzymały puchary, dyplomy i medale. Wyróżnieni  uczniowie zostali nagrodzeni okolicznościowymi statuetkami. Dla szkół organizatorzy wręczyli piłki, a każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowa koszulkę oraz słodkie nagrody. Dla wszystkich drużyn i ich opiekunów zagwarantowany był ciepły posiłek.

Młodzież uczestnicząc w rywalizacji, nie tylko uczyła się szlachetnej idei współzawodnictwa, ale przede wszystkim ukazała wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych.

Zawody  przygotowały i przeprowadziły nauczycielki wychowania fizycznego Elżbieta Mazana, Agnieszka Żalińska.

Agnieszka Żalińska

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA