Imieniny: Lidii, Augusta

INFO

Od 1 do 5 maja w Kostomłotach k/ Kielc rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilardzie w ramach XXV Olimpiadzie Młodzieży Sportów Halowych. Bez względu na wszystko można powiedzieć, że były to najlepsze mistrzostwa w historii klubu BOSiR Bila Piechcin.

Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań drużynowych - w pierwszym meczu ekipa Jakuba Wojciechowskiego pokonała Nosan Kielce 2:1 (swoje mecze wygrała dwójka - Julia Nowacka, Dominik Wojciechowski). W drugim rozdaniu BOSiR/Bila Piechcin pokonał jednego z faworytów z UKS Fair Play Jaworzno 2:1. Julia Nowacka w trakcie tego meczu zwyciężyła z reprezentantem Polski i medalistą Mistrzostw Europy - Dominikiem Jastrzębia! Trzeci mecz to walka z Akademią Bilardową z Rokietnicy i tutaj niestety nasi bilardziści ulegli 0:3

W decydującym meczu, który mógł dać miejsce medalowe Piechcinianie również ulegli z Green Club Gdańsk 1:2 - tutaj cenna wygrana Dominika Wojciechowskiego, który ograł wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski Juniorów Tomasza Krzysztofika. Ostatecznie reprezentanci Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uplasowali się na piątej pozycji w Polsce. Drugiego dnia przy stołach swoją rywalizację rozpoczęły dziewczęta i chłopcy w odmianie 8 bil. Pierwsze pojedynki zdecydowanie na korzyść Julii Nowackiej oraz Dominika Wojciechowskiego, którzy otrzymali szansę walki o wyższe lokaty. W momencie kiedy Julia Nowacka walczyła o wielki finał, chłopcy zakończyli swoje zmagania odpowiednio - Dominik Wojciechowski na IX miejscu, a Olivier Pipin na XVII miejscu w Polsce.

Apetyt rósł w miarę gry naszych zawodników i zawodniczek - na tyle, by oklaskiwać występ naszej Julii. Zdobyła ona srebrny medal - historyczny, bo pierwszy na Mistrzostwach Polski Juniorów w wykonaniu BOSiR Bili Piechcin. Chłopcy podjęli walkę w odmianie 9 bil - Dominik mimo zmiennej passy radzi sobie dobrze, do momentu kiedy nie trafił na swojego kolegę z zespołu. Wówczas lepszy okazał się starszy z nich - Olivier Pipin. To zwycięstwo podbudowało go na tyle, że było to bodźcem do zdecydowanego "marszu" po medl. Swoje znakomite występy na tych Mistrzostwach zwieńczył brązowym medalem. Trzeci i zarazem ostatni dzień zawodów to walka Julii Nowackiej w odmianę 9 bil, która kończy się niedosytem i jedynie XIII miejscem. Dominik Wojciechowski, próbował swoich sił w odmianie 10 bil - niestety bez "fajerwerków" ponieważ pierwszy mecze przegrał minimalnie 3:4 i przez to trafił na drugą stronę "drabinki" turniejowej. Mimo dwóch kolejnych wygranych musiał uznać wyższość kolegi z innego klubu, który jak się później okazało został Wicemistrzem Polski. Sam Dominik ostatecznie zakończył rywalizację na XIII miejscu.


Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilardzie -- w liczbach:
-5. miejsce w rozgrywkach drużynowych
-2. miejsce Julii Nowackiej w odmianie 8 bil
-13. miejsce Julii Nowackiej w odmianie 9 bil
-3. miejsce Oliviera Pipina w odmianie 9 bil
-17. miejsce Oliviera Pipina w odmianie 8 bil
-9. miejsce Dominika Wojciechowskiego w odmianie 8 bil
-13. miejsce Dominika Wojciechowskiego w odmianie 9 bil
-13. miejsce Dominika Wojciechowskiego w odmianie 10 bil

Trener  zawodników - Jakub Wojciechowski - po zawodach powiedział, że występ ten był występem historycznym, bardzo udanym ze względu na podwójną zdobycz medalową na Mistrzostwach Polski Juniorów. Wartym uwagi jest fakt, że w kategorii Juniorów młodszych rywalizowało 31 najlepszych zawodników w Polsce, natomiast wśród dziewcząt 16 najlepszych Juniorek w kraju. Słowa uznania, podziękowania i gratulacje złożył trener wspaniałym zawodnikom, za ich osiągnięcia i wyniki.

Damian Kaśków

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA