Strona Główna Na sygnale Zajęcia profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych
Na sygnale

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych

Share
Share

Policjanci przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gąsawie i Szelejewie. Podczas spotkania omówiono tematykę dotyczącą szeroko pojmowanego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Profilaktyk społeczny mł. asp. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk oraz dzielnicowy asp. Karol Susz spotkali się z uczniami gąsawskiej podstawówki, natomiast dzielnicowy asp. Dawid Superczyński odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szelejewie.

Funkcjonariusze podczas spotkania z uczniami gąsawskiej podstawówki dużo uwagi poświęcili zagrożeniom związanym z funkcjonowaniem w Internecie. Wyjaśnili, jakie zachowania mogą świadczyć o cyberprzemocy. Radzili, aby ostrożnie „poruszać się” w sieci, w szczególności w kontekście zawierania znajomości oraz publikowania różnych treści. Uczniowie poznali zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz co może być traktowane jako przejaw demoralizacji.

Z kolei dzielnicowy asp. Dawid Superczyński podczas spotkania z uczniami klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Szelejewie omówił, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz przedstawił zasady bezpiecznego zachowania zarówno w domu, jak i szkole.

źródło: tekst i fot. KPP w Żninie

Share
Powiązane artykuły
Na sygnale

Podsumowanie działań „Prędkość” na drogach powiatu żnińskiego

66 skontrolowanych pojazdów, 58 ujawnionych przekroczeń prędkości i jedno zatrzymane prawo jazdy...

Na sygnale

Wspólny patrol Policji i Straży Leśnej

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie wspólnie ze Strażą Leśną z...

Na sygnale

Odpowie za rozpijanie małoletniego

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie, który kupił, a następnie...

Na sygnale

Straciła prawo jazdy za jazdę po alkoholu

Wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą 30-letniej mieszkance gminy Łabiszyn, która...