Strona Główna Na sygnale Odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich działaniem
Na sygnale

Odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich działaniem

Share
Share

Do 3 lat więzienia grozi 21-latkowi z gminy Gąsawa, którego policjanci zatrzymali w związku z posiadaniem narkotyków. Jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem znajdując się pod ich wpływem.

fot. KPP w Żninie

Do zdarzenia doszło w niedzielę (2.02.20) w godzinach wieczornych na ul. Klemensa Janickiego w Żninie. Miejscowi „patrolowcy” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę bmw. Podczas kontroli bagażu w pojeździe znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym oraz tabletki ecstasy. Mieszkaniec gminy Gąsawa został sprawdzony alkomatem, który wykazał, że był trzeźwy. Jednak narkotest wskazał, że 21-latek znajdował się pod działaniem środków odurzających. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Ujawnione środki zostały zabezpieczone.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka, którego najpierw przewieziono do placówki medycznej, gdzie została pobrana jego krew do badań laboratoryjnych, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia (3.02.20) gąsawianin usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz kierowania pod ich wpływem. Jakie konsekwencje poniesie mężczyzna, zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Share
Powiązane artykuły
Na sygnale

Podsumowanie działań „Prędkość” na drogach powiatu żnińskiego

66 skontrolowanych pojazdów, 58 ujawnionych przekroczeń prędkości i jedno zatrzymane prawo jazdy...

Na sygnale

Wspólny patrol Policji i Straży Leśnej

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie wspólnie ze Strażą Leśną z...

Na sygnale

Odpowie za rozpijanie małoletniego

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie, który kupił, a następnie...

Na sygnale

Straciła prawo jazdy za jazdę po alkoholu

Wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą 30-letniej mieszkance gminy Łabiszyn, która...