Strona Główna Wiadomości Bianka Urbanowska, Francesco Napoli i „Włoskie Lato” w Piastowie
Wiadomości

Bianka Urbanowska, Francesco Napoli i „Włoskie Lato” w Piastowie

Share
Share

W niedzielę, 24 lipca w amfiteatrze w Leśnym Domu Seniora w Piastowie miał miejsce koncert w ramach „Włoskiego Lata”. Na scenie wystąpili Bianka Urbanowska oraz Francesco Napoli.

fot. Goniec Pałucki

Koncert „Włoskie Lato” to nie tylko muzyka ale również i pokaz mody włoskiej. Anna Bursztyńska właścicielka salonu odzieżowego Gust ze Żnina przygotowała pokaz mody, który składał się z trzech częsci, prezentując tym samym przeróżne stroje. O wygląd modelek zadbały: Salon Fryzjerski Magda Paluszkiewicz oraz Studio Kosmetyczne Magduszka.

Na scenie zaśpiewała Bianka Urbanowska, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu w klasie śpiewu solowego Pani Małgorzaty Ratajczak oraz absolwentka Akademii Bydgoskiej na kierunku Wychowanie Muzyczne. Artystka współpracuje i koncertuje z muzykami z całej Polski.

Uczestniczyła w wielu przeglądach wokalnych oraz konkursach Pamiętajmy o Osieckiej i talent show X-Factor i The Voice of Poland. W 2007 roku została wyróżniona przez Radio RMF FM w konkursie na interpretację utworu z repertuaru zespołu Yugopolis.

Bianka Urbanowska jest pomysłodawczynią „Włoskiego Lata”, które od ubiegłego roku zawitało w Leśnym Domu Seniora w Piastowie. Wspólnie z wokalistką na scenie wystąpili również Kaja Piniaś oraz Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak.

Na zakończenie „Włoskiego Lata” w Piastowie wystąpił Francesco Napoli, włoski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów. Najbardziej znane piosenki Napoli: „Balla Balla”, „Borneo”, „Piano piano”, „Marina”, „Ciao Italia”, czy „Viva la vita”.

 

{gallery}Bianka1{/gallery}

{gallery}Bianka2{/gallery}

Share
Powiązane artykuły
Wiadomości

Odszedł twórca festynów archeologicznych w Biskupinie, wybitny muzealnik Wiesław Zajączkowski

Biskupińskiemu Muzeum Archeologicznemu szefował przez 35 lat, był inicjatorem i twórcą koncepcji...

Wiadomości

Punkt widokowy w Łysininie przechodzi modernizację

Trwają prace przy modernizacji turystycznego punktu widokowego w Łysininie. Inwestycja ma poprawić...

Wiadomości

Słoneczny II Piknik Osiedlowy przy ulicy Wilczkowskiej w Żninie

W sobotę, 8 sierpnia, na nabrzeżu przy ulicy Wilczkowskiej w Żninie odbył...

Wiadomości

Żnin uczcił 82. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W Żninie odbyły się obchody 82. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość została...