Strona Główna Wiadomości Dzięki Lafarge uczniowie gminy Barcin uczą się zawodu
Wiadomości

Dzięki Lafarge uczniowie gminy Barcin uczą się zawodu

Share
Share

W grudniu minął rok, odkąd Lafarge w Polsce połączyło siły z dyrekcją Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Dzięki inicjatywie klasy patronackiej uczniowie gminy Barcin mogą przygotowywać się do przyszłego zawodu m.in. ślusarza, spawacza i mechanika. Projekt wspiera dobre praktyki kształcenia przyszłych pracowników.

10 grudnia 2018 roku firma Lafarge w Polsce podpisała porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, na mocy którego utworzona została patronacka klasa kształcenia zawodowego. Z okazji pierwszej rocznicy Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy wraz z Dyrektorką Szkoły Renatą Koszczewską-Smutek podsumowali dotychczasowe działania, dziękując za zaangażowanie uczniom i pracownikom. Na poczet rozwoju przyszłych kompetencji uczniowie otrzymali upominki od dyrektora cementowni Marka Michalskiego w postaci praktycznych zestawów narzędzi.

{jb_right45} Edukacja to jeden z kluczowych obszarów, w który inwestujemy, gdyż mamy świadomość, że w ten sposób rozwijamy potencjał młodych ludzi i przygotowujemy ich do wykonywania przyszłego zawodu. Kształcenie zawodowe jest korzyścią zarówno dla młodych ludzi, jak i branży przemysłowej, czy budownictwa. Chcemy wspierać i promować dobre praktyki kształcenia przyszłych pracowników na rynku.

Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy

{/jb_right45}

W ramach uczczenia pierwszej rocznicy pracownicy Cementowni Kujawy poprowadzili warsztaty, podczas których przybliżyli uczniom zagadnienie Utrzymania Ruchu, a także istotę przeprowadzania inspekcji. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i wiedzą, zdając tym samym pierwszy test pozwalający im na wspólne wejście na teren Zakładu Cementowni Kujawy oraz obserwację pracowników w praktyce. Podzielili się także wrażeniami z pierwszego roku nauki i opowiedzieli m.in. o praktykach w firmie Parem, gdzie poznali podstawy produkcji warsztatowej. Na dowód zdobytego doświadczenia w minionym roku przekazali na ręce dyrektora cementowni Marka Michalskiego własnoręcznie wykonane pamiątkowe młotki.

{jb_right45} Dziękuję naszym partnerom – firmie Parem i Pałuckiemu Stowarzyszeniu „Przyszłość”, którzy zaangażowali się w inicjatywę i wspierają uczniów na drodze ich marzeń i planów zawodowych. Jesteśmy dumni, że dzięki naszym działaniom możemy obserwować postępy i cieszyć się sukcesami klasy patronackiej.

Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy

{/jb_right45}

Lafarge jako odpowiedzialny inwestor i pracodawca regularnie od 2016 roku angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności skupionej wokół Cementowni „Kujawy” w gminie Barcin. Chcąc być dobrym sąsiadem, firma zaprasza przedstawicieli regionalnych ugrupowań, pracowników firmy i mieszkańców do stołu, żeby porozmawiać o problemach lokalnych i obszarach, w których Lafarge może zaproponować pomoc. W czerwcu 2019 Cementownia „Kujawy” otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego w kategorii Gospodarka.

Share
Powiązane artykuły
Wiadomości

Protest rolników z Pałuk przy trasie S5. Sprzeciw wobec polityki rolnej UE

Dzisiaj w całej Polsce odbywały się protesty rolników sprzeciwiających się polityce rolnej...

Wiadomości

Droga ekspresowa S5 oficjalnie Trasą Powstańców Wielkopolskich

Droga ekspresowa S5 zyskała symboliczną nazwę Trasa Powstańców Wielkopolskich. Inicjatywa, która narodziła...

fot. x2 Urząd Gminy Gąsawa
Wiadomości

Nowoczesny zestaw ratowniczy R-1 trafił do strażaków z Gąsawy

22 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Gąsawie odbyło się uroczyste...

Na sygnaleWiadomości

AKTUALIZACJA: Mężczyzna został odnaleziony. Poszukiwanie zaginionego

AKTUALIZACJA: Mężczyzna został odnaleziony. Komenda Powiatowa Policji w Żninie prowadzi poszukiwania zaginionego,...