Strona Główna Na sygnale Dla żartu zawiadomiła o podłożonej bombie
Na sygnale

Dla żartu zawiadomiła o podłożonej bombie

Share
Share

Żnińscy kryminalni namierzyli 10-latkę, która zadzwoniła na numer alarmowy, informując o bombie w mieszkaniu. Dziewczynka myślała, że dzwonią z telefonu bez karty SIM pozostanie anonimowa. O konsekwencjach prawnych dla nieletniej zdecyduje sąd rodzinny.  

fot. KPP w Żninie

Do zdarzenia doszło w piątek, 22 czerwca w godzinach popołudniowych. Wówczas Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie od nieznanej osoby, informujące, że w jej domu jest bomba, po czym rozmówczyni rozłączył się. Połączenie trwało zaledwie kilka sekund, a telefon, z którego zostało wykonane, nie miał karty SIM. Operator WCPR wskazał, że dzwoniono z miejscowości na terenie gminy Łabiszyn, jednak nie była to dokładna lokalizacja.

{jb_right45} Sprawą zajęli się żnińscy kryminalni. Wytężona praca funkcjonariuszy przyniosła efekt. Mundurowi wytypowali adres, z którego nawiązano połączenie. Udali się tam z przewodnikiem psa do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Na miejscu ustalili, że informacja o podłożeniu bomby była fałszywa, a telefon na numer alarmowy wykonała 10-letnia dziewczynka. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparat telefoniczny, z którego wykonane było połączenie na numer 112.

Mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

{/jb_right45}

Z uwagi na fakt, iż sprawczynią fałszywego alarmu jest nieletnia, zgromadzone w sprawie materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szubinie, gdzie zapadnie decyzja, jakie poniesie ona konsekwencje.

Share
Powiązane artykuły
Na sygnale

Podsumowanie działań „Prędkość” na drogach powiatu żnińskiego

66 skontrolowanych pojazdów, 58 ujawnionych przekroczeń prędkości i jedno zatrzymane prawo jazdy...

Na sygnale

Wspólny patrol Policji i Straży Leśnej

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie wspólnie ze Strażą Leśną z...

Na sygnale

Odpowie za rozpijanie małoletniego

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie, który kupił, a następnie...

Na sygnale

Straciła prawo jazdy za jazdę po alkoholu

Wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą 30-letniej mieszkance gminy Łabiszyn, która...

<