Pochmurno

-1°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 2°C -1°C

  • 20 Lut 2018

    Zachmurzone 2°C -2°C

Imieniny: Arnolda, Jozefa, Konrada

INFO
REKLAMA

Tradycyjnie jak co roku w okresie przedświątecznym w Żninie przed Basztą odbywa się Żnińska Wigilia połączona z Jarmarkiem Świątecznym. Przyciąga ona zawsze licznie mieszkańców, tym bardziej w tym roku, gdy pogoda dopisała.

fot. Magdalena Kaczmarek

Na scenie usytuowanej przed basztą zaprezentowały się różne zespoły wokalne m.in. Jaśmin, Studio Piosenki Żnińskiego Domu Kultury, Chór Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie czy  Chór Moniuszko. Odbyła się pokazowa kąpiel morsów w zbiorniku wody z kostkami lodu. Jej uczestnicy dodatkowo pili zimny napój z lodem, na co z podziwem przyglądała się zgromadzona wokół publiczność.

fo. Magdalena Kaczmarek


Istniała możliwość skosztowania potraw wigilijnych i wypieków czy zakupu ozdób świątecznych, czekały też inne stoiska handlowe i gastronomiczne. Jednym z licznie obleganych stanowisk było stoisko Pań z Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Żninie reprezentowane przez Panie KGW z Cerekwicy, Jadownik Rycerskich, Murczynka i Wójcina. Panie serwowały ciasta: serniki, makowce, makiełki- ciastka z makiem, ciastka sernikowe. Przygotowały również dania: karp w galarecie, klopsiki z karpia w galarecie czy kanapki ze śledziem polanym sosem czosnkowym.

fot. Magdalena Kaczmarek


Z kolei stanowiska SP Słębowo, SP nr 1 w Żninie, SP nr 2 w Żninie, SP nr 5 w Żninie przygotowały barszcz czerwony, rybę po japońsku, śledzie, groch z kapustą.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych,możliwość ubierania choinki z podnośnika wraz z Robertem Luchowskim- burmistrzem Żnina czy zdobienie bombek i wzięcie udziału w konkursie na najładniejszą pracę.

fot. Magdalena Kaczmarek

Na rynek przybył także Mikołaj na motorze, który rozdawał dzieciom słodkości i pozował z nimi do pamiątkowego zdjęcia. Każdy kto przybył tego dnia na żniński rynek poczuł świąteczną magię, którą już za tydzień w pełni poczujemy i przeżyjemy w gronie najbliższych.

fot. Magdalena Kaczmarek

Cytat dnia

 Nie płacz w liście, nie pisz, że los ciebie kopnął,

nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia,

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.

ks. Jan Twardowski

AUTOPROMOCJA