Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO
PATRONAT MEDIALNY

W dniach 9-10 grudnia 2017 roku w Żnińskim Domu Kultury odbył się kolejny finał Szlachetnej Paczki. W Żninie pierwszy raz przyłączono się do tej ogólnopolskiej akcji w 2014 roku.W tym roku w ramach akcji 24 rodziny z rejonu Żnin otrzymało wsparcie od 23 darczyńców. Liderem tegorocznej Szlachetnej Paczki był Damian Kranc. Rodziny oprócz żywności i środków czystości otrzymały m.in. pralki, łóżka, stoły oraz krzesła. Udało się także uzyskać bony o różnej wartości na zakup materiałów budowlanych, które pomogą rodzinom w odbudowie domów po sierpniowych nawałnicach. Pozyskano także dzięki darczyńcom firmy, które  wyremontują całe domy oraz pozrywane dachy. Wśród darów nie mogło oczywiście zabraknąć zabawek,upominków, przyborów szkolnych dla najmłodszych.

Podczas wręczania paczek towarzyszył Mikołaj, nawet jego kontuzja i noga w gipsie nie przeszkodziła mu, aby odwiedził rodziny i razem z wolontariuszami wręczał prezenty.
Moment wręczania był wzruszający zarówno dla rodzin jak i wolontariuszy. Rodziny były zaskoczone ilością otrzymanych paczek o czym świadczyły łzy wzruszenia i gromkie podziękowania. Dzieci skakały z radości, odpakowywały prezenty, cieszyły się z obecności Mikołaja. Panowała świąteczna atmosfera.

fot. archiwum Szlachetnej Paczki Żnin


Wolontariuszami tegorocznej żnińskiej edycji Szlachetnej Paczki byli: Adam Meller, Adrian Rybiński, Agata Glib, Agata Wilczyńska, Artur Kiliński, Bartosz Nowak, Damian Kranc- lider, Karina Dolata, Kinga Wilczyńska, Maciej Drzewiecki, Małgorzata Nowak, Monika Ińska, Olga Nowak, Patryk Knap i Paweł Wierzelewski.

Oprócz wolontariuszy, którzy wykonali kawał dobrej roboty, w organizacji pomogli: Radio Żnin, ITV Szubin, ITV Żnin, Ochotnicza Straż Pożarna Brzyskorzystewko, Cukiernia Roza, Kącik Słodkości Agnieszki Błażejczak, Inter Vax, Fabryka Kurników, Żniński Dom Kultury, Grunwaldzka Drużyna Wielopoziomowa „OPAD”, sklep PLUS RTV i AGD, Państwo Byczyńscy.

W tym roku była to już XVII edycja Szlachetnej Paczki w kraju, której twórcą jest ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Cieszymy się, że znalazło się tyle darczyńców, ludzi dobrej woli, których los osób potrzebujących nie jest im obojętnych i wszystkie zgłoszone rodziny otrzymały pomoc. Oby coraz więcej takich ludzi, pamiętajmy o tym, że każdy kiedyś może znaleźć się w podobnej sytuacji i może potrzebować  pomocy innych.

Wielkie podziękowania dla Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli podczas akcji SZLACHETNA PACZKA – Żnin 2017!

Cytat dnia

 

Repertuar 24-27.01.2019

 

 

AUTOPROMOCJA