Pochmurno

-1°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 19 Lut 2018

    Pochmurno 2°C -1°C

  • 20 Lut 2018

    Zachmurzone 2°C -2°C

Imieniny: Arnolda, Jozefa, Konrada

INFO
REKLAMA

Już po raz siódmy Instytut Książki i redakcja „Rzeczpospolita” zorganizowały Ranking Bibliotek, nagradzając tym samym najlepiej prowadzone biblioteki w kraju oraz województwie. Ranking skierowany był do gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich (z wyjątkiem miast na prawach powiatu) i rozstrzygnięty został na podstawie ankiet zgłoszonych przez te gminy. Na ankiety zawierające 19 pytań odpowiedziało ok. 700 bibliotek.

 

fot. archiwum Biblioteki w Barcinie


Uroczysta gala laureatów odbyła się 30 listopada w Pałacu Krasińskich w Warszawie. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin zajęła tym razem 6. pozycję w kraju  oraz kolejny raz zwyciężyła wśród bibliotek z województwa kujawsko- pomorskiego. Barcińska książnica brała udział w poprzednich latach Rankingu Bibliotek, gdzie w latach 2016- 2014 była numerem 1 w klasyfikacji ogólnopolskiej.

W roku 2013 zajęła 6 pozycję, tak jak w tegorocznej edycji rankingu. Rok wcześniej  (2012) uplasowała się na 10 miejscu w kraju. Od kilku lat zwycięża w kategorii "Najlepsza biblioteka województwa kujawsko-pomorskiego."

W bieżącym roku w rankingu krajowym zwycięstwo odniosła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin (woj. wielkopolskie), która w ubiegłym roku zajmowała dopiero 500. pozycje. Awans godny podziwu!

Gratulujemy wszystkim laureatom Rankingu Bibliotek 2017!

Magdalena Kaczmarek

Cytat dnia

 Nie płacz w liście, nie pisz, że los ciebie kopnął,

nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia,

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno.

ks. Jan Twardowski

AUTOPROMOCJA