Częściowo zachmurzone

9°C

Żnin

Częściowo zachmurzone

Wilgotność: 94%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 18 Paź 2018

    Słonecznie 20°C 6°C

  • 19 Paź 2018

    Zachmurzone 15°C 7°C

Imieniny: Juliusza, Łukasza

INFO

Już po raz siódmy Instytut Książki i redakcja „Rzeczpospolita” zorganizowały Ranking Bibliotek, nagradzając tym samym najlepiej prowadzone biblioteki w kraju oraz województwie. Ranking skierowany był do gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich (z wyjątkiem miast na prawach powiatu) i rozstrzygnięty został na podstawie ankiet zgłoszonych przez te gminy. Na ankiety zawierające 19 pytań odpowiedziało ok. 700 bibliotek.

 

fot. archiwum Biblioteki w Barcinie


Uroczysta gala laureatów odbyła się 30 listopada w Pałacu Krasińskich w Warszawie. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin zajęła tym razem 6. pozycję w kraju  oraz kolejny raz zwyciężyła wśród bibliotek z województwa kujawsko- pomorskiego. Barcińska książnica brała udział w poprzednich latach Rankingu Bibliotek, gdzie w latach 2016- 2014 była numerem 1 w klasyfikacji ogólnopolskiej.

W roku 2013 zajęła 6 pozycję, tak jak w tegorocznej edycji rankingu. Rok wcześniej  (2012) uplasowała się na 10 miejscu w kraju. Od kilku lat zwycięża w kategorii "Najlepsza biblioteka województwa kujawsko-pomorskiego."

W bieżącym roku w rankingu krajowym zwycięstwo odniosła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin (woj. wielkopolskie), która w ubiegłym roku zajmowała dopiero 500. pozycje. Awans godny podziwu!

Gratulujemy wszystkim laureatom Rankingu Bibliotek 2017!

Magdalena Kaczmarek

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu