Imieniny: Romana, Ryszarda

INFO
OGŁOSZENIE

Mundurowi z Łabiszyna podczas sprawdzania drożności ulic po piątkowej nawałnicy, zostali poproszeni o pomoc przez jednego z kierowców. Jak się okazało, mężczyzna wiózł do szpitala żonę, która zaczęła rodzić. Policjanci przy użyciu sygnałów zapewnili pilotaż do szpitala w Żninie, dzięki czemu kobieta szybko trafiła w ręce specjalistów.

W sobotę (12.08.17) policjanci z Posterunku Policji w Łabiszynie w godzinach porannych sprawdzali drożność dróg i ulic po nawałnicy, jaka przeszła przez teren powiatu żnińskiego poprzedniego wieczoru. Wówczas do mundurowych zwrócił się o pomoc jeden z kierowców. Poinformował, że wiózł do szpitala w Szubinie rodzącą żonę, jednak musieli zawrócić, gdyż droga była nieprzejezdna. Zatarasowały ją powalone drzewa.

Mieszkaniec Łabiszyna był bardzo przejęty takim przebiegiem sytuacji, dlatego też o pomoc poprosił policjantów. Funkcjonariusze bez wahania podjęli decyzję o pilotażu pojazdu do szpitala w Żninie. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie o podjętych czynnościach poinformowali dyżurnego, który z kolei powiadomił dyspozytora pogotowia ratunkowego o nadjeżdżającej pacjentce. Mundurowi sprawnie przeprowadzili samochód z rodzącą kobietą do placówki służby zdrowia.

Pomimo, utrudnień panujących na drogach, kobieta na czas trafiła pod opiekę lekarzy.

AUTOPROMOCJA