Imieniny: Juliusza, Łukasza

INFO

Komenda Powiatowa Policji w Żninie wspólnie z Zespołem Publicznych Szkół nr 1 w Żninie była organizatorem 24-godzinnego charytatywnego biegu sztafetowego oraz marszu Nordic Walking, który odbył się w dniach 24 i 25 czerwca br. na żnińskim rynku.

fot. Małgorzata Brzykca


W dniach 24 i 25 czerwca br. na żniński  rynku odbył się 24 godzinny bieg sztafetowy oraz marsz Nordik Walking. Przedsięwzięcie to zainicjowane zostało przez żnińskich funkcjonariuszy Policji, którzy wspólnie z przedstawicielami Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie postanowili w ten sposób zachęcić wszystkich mieszkańców powiatu żnińskiego do zbiórki pieniędzy dla Norberta i Nikodema, którym niezbędna jest rehabilitacja.

fot. Małgorzata Brzykca

To kolejna inicjatywa, której przewodnim hasłem było „Policja i Przyjaciele” tyle, że tym razem nazwa rozszerzona o charytatywne przesłanie. Jak się okazało inicjatywa ta spotkała się z ogromnym odzewem ze strony lokalnej społeczności, ale i nie tylko, bo wśród ponad 400 osób, które postanowiły włączyć się w akcję i przebiec, bądź przejść z kijkami byli nie tylko policjanci, mieszkańcy powiatu, ale również mieszkańcy innych województw, a nawet turyści z zagranicy spędzający czas na Pałukach.

fot. Małgorzata Brzykca

Nie zabrało również przedstawicieli lokalnego samorządu w osobach Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego, Zastępcy Burmistrza Żnina Haliny Rosiak oraz Przewodniczącego rady Miejskiej Grzegorza Koziełka. Taka aktywna forma akcji trwała nieprzerwanie przez całą dobę, mimo nocny oraz padającego chwilami ulewnego deszczu. Każdy z uczestników swój udział potwierdzał na liście, gdzie wpisywał ilość wykonanych okrążeń, które miało dystans 200 metrów.

fot. Małgorzata Brzykca

Rekordziści potrafili jednorazowo przebiec nawet 20 kilometrów. Zebrane w ten sposób pieniądze przez przedstawicieli szkoły zasilą konto fundacji pod której opieką są właśnie Norbert i Nikodem. To nie ostatnia tego typu akcja jaką zorganizowali mundurowi, bo już opracowują szczegóły kolejnego przedsięwzięcia.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA