Imieniny: Romana, Ryszarda

INFO
OGŁOSZENIE

Dzielnicowy sierż. sztab. Paweł Klucz i Tomasz Kaniuka z MGOPS w Barcinie przeprowadzili wspólne działania profilaktyczne dla uczniów gimnazjum w Lubostroniu.

fot. KPP w Żninie

Z inicjatywy dzielnicowego z Posterunku Policji w Łabiszynie sierż. sztab. Pawła Klucza zorganizowano spotkanie z uczniami gimnazjum w Lubostroniu. Zajęcia wspólnie z dzielnicowym prowadził pan Tomasz Kaniuka – koordynator do spraw przemocy w Miejsko – Gminnym Ośrodku pomocy Społecznej w Barcinie. Dzielnicowy i koordynator szczegółowo omawiali tematykę przemocy zarówno w szkole, jak i poza nią. Mundurowy przedstawił definicję przemocy oraz jej poszczególne rodzaje, które poparł przykładami.

fot. KPP w Żninie

Opowiedział o procedurze tak zwanej „niebieskiej karty”. Zreferował w jaki sposób, postępują poszczególne służby i w stosunku do kogo taka procedura może być wdrożona. Omówił również jakie konsekwencja prawne grożą za stosowanie przemocy. Tomasz Kaniuka przedstawił gimnazjalistom program wczesnej interwencji „FreD goes net” , którego adresatem są młode osoby w wieku 14-21 lat, które zażyły zabronione substancje w sposób okazjonalny. Koordynator omówił cel programu, procedurę, wskazał osoby, które mogą uczestniczyć w programie oraz jakie korzyści niesie on dla uczestników.

AUTOPROMOCJA