Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Klaudii, Kajetana

INFO
AUTOPROMOCJA

Policjanci ze żnińskiego garnizonu uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tym zajęciom policjanci poszerzyli posiadaną wiedzę, którą wykorzystają w codziennej służbie.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żninie przeprowadził ratownik medyczny z Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie Roman Rzyszkowski, co było efektem wspólnej inicjatywy komendanta janowieckiego komisariatu asp. sztab. Zbigniewa Dudziaka oraz samego ratownika medycznego.

Podczas spotkania przedstawiciel służb medycznych omówił najczęściej spotykane urazy i obrażenia ciała, z jakimi policjanci mogą spotkać się podczas codziennej służby i nie tylko. W szczególności zaprezentował procedurę prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej u osoby dorosłej i dziecka. Przypomniał, w jaki sposób postępować z uczestnikiem zdarzenia drogowego, osobą tonącą, a także jak pomóc w przypadku złamania kończyny, oparzenia, krwotoku czy ugodzenia ciałem obcym. Zajęcia posłużyły do pogłębienia już posiadanej wiedzy, która może być wykorzystana w służbie. Policjanci często działają pod presją czasu, otoczenia i innych czynników zewnętrznych, gdzie niezmiernie ważne jest posiadanie właściwej wiedzy, ale również umiejętność jej zastosowania.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA