Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Wczoraj Komendzie Powiatowej Policji w Żninie odbyły się ćwiczenia sztabowe. Ich celem było sprawdzenie współdziałania służb m.in. Policji, Straży Pożarnej oraz Zarządzania Kryzysowego. Scenariusz obejmował wypadek z udziałem cysterny z niebezpieczną substancją na drodze S5. Ćwiczenia pokazały, że współpraca służb przebiegła prawidłowo.

fot. KPP w Żninie

We wtorek, 14 listopada 2023r żnińscy policjanci przeprowadzili ćwiczenia sztabowe mające na celu sprawdzenie jak w trudnych warunkach przebiega współpraca służb. Oprócz policjantów w treningu uczestniczył przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie, funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, a także dwóch przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ćwiczeniami ze strony Policji kierował Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Tomasz Fliciński. Podczas odprawy rozpoczynającej działania zostało omówione założenie do ćwiczeń oraz zadania dla poszczególnych zespołów.    

Scenariusz ćwiczeń zakładał wypadek drogowy z udziałem cysterny z niebezpieczną substancją przewożącą podchloryn sodu na drodze S-5  na wysokości MOP Żnin-Zachód. Kierowca cysterny prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Jego pojazd uderzył w poduszkę zderzeniową drogowców prowadzących w tym miejscu prace. Ciężarówka przewróciła się na prawy bok, a jej zawartość zaczęła wydobywać się na jezdnię. Poszkodowany został kierujący cysterną, który został przewieziony do szpitala. Po wypadku droga ekspresowa S5 w kierunku Poznania została zablokowana. Wytyczono objazdy. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia i prowadzili oględziny.

Przeprowadzone ćwiczenia udowodniły, że współpraca żnińskich mundurowych z przedstawicielami innych służb oraz instytucji układa się na bardzo wysokim poziomie.

źródło: KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"