Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW za nami. Wystawa od ponad 24 lat skupia wystawców i zwiedzających z całej branży rolniczej. To tutaj producenci maszyn prezentują swoje najnowsze rozwiązania. Tutaj spotyka się wiedza i doświadczenie z odbiorcami, którzy na co dzień wykorzystują je w swoich gospodarstwach.

fot. Goniec Pałucki

Tegoroczna wystawa odbyła się w dniach 22-24.09.2023 r. tradycyjnie na terenie lotniska w Bednarach. Skala i rozmach tego wydarzenia plasują AGRO SHOW wśród największych rolniczych imprez na świecie. Dla organizatorów był to wymagający weekend poprzedzony wytężonym czasem pracy nad przygotowaniem wszystkiego co mogli Państwo obserwować na tegorocznym AGRO SHOW. Za cel postawili sobie rozwijanie swojej oferty i podnoszenie atrakcyjności każdej edycji targów. Organizatorzy co roku proponują więcej, prezentując nowe rozwiązania, pomysły i atrakcje, z których jak widzieliśmy w tym roku Państwo chętnie korzystają.

Czas ciężkiej pracy dla sztabu organizacyjnego wynagradza moment spotkania, na który zawsze czekamy z radością. Na prawie 130 tysiącach metrów kwadratowych swoje stanowiska zaprezentowało w tym roku 694 wystawców. Wystawę w ciągu trzech dni odwiedziło blisko 81 tysięcy osób. Reprezentacja wystawców zagranicznych liczyła prawie 100 wystawców z 19 krajów jak Holandia, Litwa, Łotwa, Francja, Niemcy, Dania, Ukraina, Czechy, Słowenia, Finlandia, Włochy, Austria, Słowacja, Chiny, Irlandia, Turcja, Kanada, Wielka Brytania, Szwajcaria. Stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i ogromną frekwencją zwiedzających.

AGRO SHOW 2023 było bardzo udanym wydarzeniem, a dowodem tego były opinie, którymi na bieżąco dzieliliście się Państwo z organizatorami.

- Dziękujemy za wszystko, co od Was usłyszeliśmy: za pochwały i podziękowania, za udział w proponowanych akcjach, pokazach maszyn i atrakcjach przygotowanych przez nasz zespół. Dziękujemy za otwartość i niepowtarzalną atmosferę, która sprawia, że nie ma drugiego takiego miejsca. - Edyta Sołtysiak, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wystawa co roku rozwija się tak aby jej zwiedzanie było sprawniejsze i przystępne dla jej uczestników. Tutaj zjeżdża cała czołówka firm z branży rolniczej, które reprezentują wszystkie sektory tej strategicznej gałęzi każdej gospodarki. Nie inaczej było i tym razem. Najlepsi producenci pokazali rolnikom najlepsze produkty wykorzystujące najnowsze technologie. W ten sposób ziszcza się idea, która przyświeca Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych od samego początku: stworzyć miejsce, w którym dochodzi do bezpośrednich spotkań, kontaktów, rozmów i wymiany poglądów między dostawcami i odbiorcami, co wywoła efekt synergii i impuls do rozwoju całej branży. Odnosimy wrażenie, że ten rok jest tym, który widocznie zmierza ku tej idei i będziemy pracować nad dalszym rozwojem tego trendu.

Branża rolnicza mimo trudnego czasu, który teraz przechodzi ma znaczenie strategiczne. Nie ma nic ważniejszego dla każdego narodu, jak bezpieczeństwo żywnościowe. By je zapewnić nasi rolnicy nie wahają się sięgać po najnowsze zdobycze techniki. Polscy rolnicy idą z duchem czasu, nie stoją w miejscu, chcą się rozwijać i się rozwijają.

W tym roku zwiedzający mogli na własne oczy zobaczyć sposób działania nowoczesnych maszyn związanych z rolnictwem precyzyjnym, robotów autonomicznych i dronów wyprodukowanych przez takie firmy jak: Agrifac, Agrointelli, Beijing TT Aviation Technology Co.Ltd, BURY Maszyny Rolnicze, DAMMANN, Ecorobotix S. A., Hardi GmbH, John Deere Polska Sp. z o.o., Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o., Naïo Technologies, PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-PRODUKCYJNE "POMOT" Sp. z o.o., SKY Agriculture oraz UNIA Sp. z o. o. Pokazy maszyn odbyły się jak zawsze na polach pokazowych, gdzie zwiedzający w komfortowy sposób mogli je obserwować z przygotowanych trybun. Pokazy prezentowany był równocześnie na telebimie usytuowanym naprzeciwko trybun.

Wśród tłumów, które w tym roku odwiedziły Bednary widzimy ciągle rosnący trend przyciągający na targi i do rolnictwa młodych ludzi, co jest świetną informacją pokazującą, że młodzi nie chcą już uciekać ze wsi. Widzą tam nowe możliwości, chcą zostać i wiązać swoją przyszłość z jej rozwojem. Polska wieś to miejsce, gdzie nowe technologie widać doskonale i cieszy nas fakt, że często AGRO SHOW jest inspiracją i początkiem tej ścieżki rozwoju. Między innym dlatego Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych angażuje się w projekty edukacyjne skierowane do uczniów, studentów, ale także osób czynnych zawodowo i pracujących w branży.

 

W tym roku podczas wystawy odbyły się dwa finały konkursów organizowanych przez Izbę.W piątek rywalizowali uczniowie i konkursie Młody Mechanik na Medal. Po raz pierwszy w finale do wykonania były zadania praktyczne na maszynach. Finał był równocześnie rywalizacją o udział w przyszłorocznym konkursie WorldSkills we Francji. Zwycięzcą został Jakub Netter z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance i to on reprezentować będzie naszą branżę we Francji. W sobotę w konkursie Mechanik na Medal rywalizowali mechanicy maszyn rolniczych, a zwycięzcą został Karol Ostrowski z firmy Agrotechnik.

 

fot. PIGMiUR

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami w ten piękny słoneczny, wrześniowy weekend na Bednarach podczas 24 edycji największej Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW. Już teraz zapraszamy na kolejną Jubileuszową 25 edycję za rok!

źródło: PIGMiUR

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"