Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

W piątek na żnińskim rynku, odbyła się kolejna zbiórka krwi dla policjantki Wiolety Burzych oraz innych potrzebujących. Zebrano ponad 26 litrów tego cennego leku. Dziękujemy za Waszą obecność.

fot. KPP w Żninie

W piątek, 7 kwietnia br. od godziny 8.00, na żnińskim rynku z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi imienia doktora Andrzeja Hoffmanna, została przeprowadzona zbiórka krwi dla policjantki Wiolety Burzych oraz innych osób, które z równych przyczyn będą jej potrzebować. Pomimo mało zachęcającej pogody akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ostatecznie zebrano ponad 26 litrów tego cennego płynu, którego w żaden sposób nie można zastąpić.

Każdy z bliska mógł zobaczył, jak wygląda policyjny radiowóz oraz wozy strażackie, którymi tak licznie przybyli strażacy.

Przeprowadzona akcja była również świetną okazja, aby zabezpieczyć swój jednoślad podczas rozpoczynającego się sezonu. Głównym celem znakowania rowerów jest przede wszystkim możliwość zidentyfikowania właściciela w sytuacji odzyskania skradzionego pojazdu, a jednocześnie zmniejszenie ryzyka kradzieży poprzez naniesienie na rower cech identyfikacyjnych. Jednocześnie policjanci promowali akcje pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest uświadamianie kierującym jednośladami o zagrożeniach, jakie mogą pojawić na drodze i co należy zrobić, aby ich uniknąć.

W trakcie prowadzonej zbiórki mundurowi promowali również swój zawód. Policjanci zachęcali uczestników akcji do wstąpienia w swoje szeregi. Funkcjonariusze wyjaśniali, jak wygląda rekrutacja do służby oraz jakie wymagania musi spełnić każdy kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji.

KPP w Żninie

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"