Imieniny: Lidii, Ernesta

INFO

W miniony piątek w „Grodzie Piasta” przedstawiciele służb spotkali się z uczestnikami kolonii. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą oraz w lesie.

fot. KPP w Żninie


Pod koniec lipca w Chomiąży Szlacheckiej w „Grodzie Piasta” funkcjonariusze Policji, Straży Leśnej oraz Państwowej Straży Pożarnej spotkali się z uczestnikami letniego wypoczynku w ramach kolonii zorganizowanych przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą oraz w lesie.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzielnicowy asp. Karol Susz przypomniał dzieciom i młodzieży zasady, dzięki którym pobyt nad wodą będzie formą przyjemnego a zarazem bezpiecznego relaksu. Radził, aby wybierać te kąpieliska, które są nadzorowane przez ratowników.

fot. KPP w Żninie


Starszy strażnik leśny Sławomir Reweziński pełniący funkcję Komendanta Straży Leśnej Nadleśnictwa Gołąbki omówił jak należy zachowywać się podczas pobytu w lesie. Przekazał cenne porady, jak postąpić w przypadku zaprószenia ognia.

Sierż. Kinga Lewandowska z inowrocławskiej komendy opowiedziała o pracy przewodnika psa służbowego. Na koniec spotkania uczestnicy kolonii obejrzeli pojazd wykorzystywany przez strażaków ze Żnina podczas codziennej służby.    

źródło: KPP w Żninie

REKLAMA
AUTOPROMOCJA