Imieniny: Adolfa, Tymona

INFO

Węgier Peter Bodor został mistrzem Europy w rozegranych 25 i 26 czerwca w Żninie na Jeziorze Żnińskim Małym Motorowodnych Mistrzostwach Europy w klasie F 250. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Alessandro Cremona z Włoch, a trzecie miejsce zajął Wayne Turner z Wielkiej Brytanii. Najlepszy z Polaków Sebastian Kęciński zajął siódme miejsce.

Żnińską eliminację Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasie F 500 wygrał Marian Jung ze Słowacji. Drugie miejsce zajął Erko Aabrams z Estonii, a trzecie Marcin Zieliński ze Szczecina.

W klasie OSY 400 wygrał Jakub Rochowiak (WKS Zegrze), drugie miejsce zajął Aleksander Goliński (KS 51 Toruń), a trzecie Michał Poźniak (KSMiM Trzcianka).

W klasie F 125 triumfowała Viktoria Soodla z Estonii, a drugie miejsce zajął Michał Kausa (Baszta Żnin). W klasie tej startowało tylko dwoje zawodników.

W klasie F 4 najlepszy był Torsten Stangenberg z Niemiec. Drugie miejsce wywalczył jego rodak Lukas Gutschmidt. Trzecią pozycję zajął Niemiec reprezentujący Łotwę Jens Westphal.

W klasie GT 30 najlepszy był Jakub Rochnowski (WKS Zegrze), drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Mateusz Wojewódzki, a trzecie Krzysztof Gajewski z KSMiM Trzcianka.

W klasie GT 15 zwyciężył Peter Stoyanow z Bułgarii. Drugie miejsce zajął Raven Jelinek z Węgier, a trzecie Adam Partyka z KS 51 Toruń.