Imieniny: Romana, Ryszarda

INFO
OGŁOSZENIE

Delegacja Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie odebrała w Warszawie nagrodę Dyrektora Narodowego Centrum Kultury. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych brali udział w ogólnopolskim konkursie "Do Hymnu IV edycja" i zdobyli nagrodę pieniężną w wysokości dwóch tysięcy złotych.

fot. archiwum Starostwa Powiatowego w ŻninieSzkoła znalazła się w pierwszej dwudziestce w kraju (na 174 szkoły podstawowe startujące w konkursie). Komisja konkursowa doceniła wkład pracy, zaangażowanie, wrażenie artystyczne oraz niestandardowy pomysł prezentacji.

Nagrodę, pamiątkowe dyplomy i statuetkę odebrała w Warszawie podczas uroczystej gali w Kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu dyrektor szkoły Grażyna Sawicka. Towarzyszyły jej organizatorki wydarzenia Anna Jaworska oraz Katarzyna Siwak.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Występy uczniów ocenia zewnętrzna komisja, która wizytuje szkoły podczas przesłuchania.

źródło: Starostwo Powiatowe w Żninie

AUTOPROMOCJA