Imieniny: Wita, Jolanty

INFO

Ponad 500 uczestników stanęło 29 maja na starcie nowych zawodów w Żninie - Enea Żnin Triathlon. W wydarzeniu wzięli udział debiutanci oraz doświadczeni zawodnicy wielokrotnie startujący w triathlonie. Sportowcom przyszło zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale też trudnymi jak na koniec maja warunkami atmosferycznymi.

fot. Arek Majszak


Organizatorzy i gospodarze zadbali  o dodatkowe atrakcje dla kibiców, w tym zawody dla dzieci Enea Tri-Fun, liczne strefy kibicowania i  rozrywki.  
Centrum zawodów mieściło się na terenie Cukrowni Żnin. Stąd zawodnicy ruszali na trasy w  trzech dystansach:
– 1/8, dystans super-krótki (475 m pływania/21 km jazdy rowerem /5km biegu),
– 1/4, dystans krótki (950 m pływania/45 km jazdy rowerem /10 km biegu).
– 1/2, dystans średni (1900m pływania, 90km roweru i 20km biegu).

Zawody otworzyli goście honorowi: Mirosław Jamroży (wiceprezes Enea Pomiary), Zbigniew Jaszczuk (Starosta Żniński), Robert Luchowski (Burmistrz Żnina) oraz Damian Czajkowski (Dyrektor Cukrowni Żnin).

Na najdłuższym dystansie zwyciężył Maciej Chmura, który ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski w dystansie Ironman. Drugie miejsce zajął  Paweł Paduch, a trzeci był Łukasz Szałkowski. Wśród pań zwyciężyła Marta Grzesik przed Mają Makowską i Agnieszką Szagun.

Popularną „ćwiartkę” wygrał Tomasz Marcinek. Drugi był Marcin Rodziewicz, a trzeci Marcin Punpur. Klasyfikację kobiet wygrała Ewa Susmarska przed Oliwią Kwaśkiewicz i Joanną Żmich-Furmaniak.

1/8 Ironmana najszybciej pokonał Kacper Kistowski przed Hubertem Klimackim i Michałem Martynowiczem. Najlepsza wśród kobiet była Paulina Bohater, a za nią uplasowały się  Anna Andrałojć i Monika Jadczak.

Oprócz rywalizacji indywidualnej, uwagę  zgromadzonych kibiców skupiała też konkurencja sztafetowa, w której na dystansie 1/8 rywalizowały między innymi zespoły z wicestarostą żnińskim i burmistrzem Żnina. Reprezentanci gminy Żnin z burmistrzem Robertem Luchowskim w składzie zajęli drugie miejsce, natomiast sztafeta powiatu z wicestarostą Andrzejem Hłondem w składzie dotarła na metę niewiele później na czwartej pozycji.

Arek Majszak

AUTOPROMOCJA
div class="reklamabox"AUTOPROMOCJA</div>"