Imieniny: Lidii, Ernesta

INFO

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich  z Częstochowy otwiera już wkrótce nowe przedszkole na terenie Żnina.

W dawnym budynku Społecznej Szkoły Podstawowej "Trójka" w Żninie przy ulicy Klemensa Janickiego, w którym mieściła się m.in. sala gimnastyczna, już w połowie czerwca br. zostanie otwarte nowe przedszkole przeznaczone dla 50-tki dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Pomysł stworzenia nowej placówki przedszkolnej w Żninie wziął się z potrzeby, zgłaszanej przez rodziców najmłodszych dzieci Dyrektor Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lubczu.

Wielokrotnie kontaktowali się ze mną rodzice dzieci z zapytaniem, czy mamy w planach otworzenie przedszkola na terenie Żnina. Niestety nie posiadaliśmy w tej miejscowości budynku, jednak zainteresowani wskazali nam, że taki budynek, który moglibyśmy zagospodarować na potrzeby przedszkola znajduje się przy ulicy Klemensa Janickiego. Po kolejnym telefonie z zapytaniem skierowałam sprawę do organu prowadzącego w Częstochowie. Po analizach i rozmowach z właścicielem budynku podjęta została decyzja, aby w Żninie otworzyć katolickie przedszkole.

Kinga Złotnicka, dyrektor Przedszkola SPSK w Żninie

W chwili obecnej trwa remont pomieszczeń. Odnowione zostały 2 klasy, korytarz i sala gimnastyczna zgodnie z wytycznymi architekta wnętrz Adama Pytla z Częstochowy. Budynek został na nowo ocieplony i dobiega końca położenie nowej elewacji budynku. Sale lekcyjne są meblowane, by wszystko zostało "dopięte na ostatni guzik" przed otwarciem placówki.

Jest to nasze trzecie przedszkole, które otwieramy na terenie powiatu żnińskiego. Prowadzimy już Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Lubczu oraz Oddział Przedszkolny w Rogowie. W tym roku zajęliśmy I miejsce w powiecie, w plebiscycie w kategorii Przedszkole Roku. Zapewniamy bezpłatną naukę w dwóch grupach wiekowych, prowadzoną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do pobrania formularza zgłoszeniowego z naszej strony internetowej znin.spsk.pl oraz odesłania go na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rekrutacja trwa nadal.

Kinga Złotnicka, dyrektor Przedszkola SPSK w Żninie

Przedszkole Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Żninie zapewnia zajęcia teatralne, zajęcia logopedyczne, rewalidację, gimnastykę korekcyjną, zajęcia z nauczycielami specjalistami, w tym  tyflopedagoga i surdopedagoga oraz nauczyciela do pracy z dziećmi z autyzmem.

Ponadto zapewnia język angielski 2 razy w tygodniu, kodowanie na dywanie w grupach młodszych, robotykę w grupie wiekowej 5-6 lat, indywidualną grę na instrumencie dla dzieci w wieku 5-6 lat, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, konsultacje z psychologiem, specjalistyczną pomoc dla rodziców udzielaną przez psychologa i terapeutów.

(red)

 

 

REKLAMA
AUTOPROMOCJA