Imieniny: Aleksego, Horacego

INFO

Maciej Maćkowski ze Żnina został zwycięzcą 29. edycji Biegów Żnińskich, które odbyły się 1 maja. W grupie kobiet najlepsza była Monika Wyrobek z Więcborka. W nordic walking pierwsze miejsce zajął Dominik Nowakowski z Parlinka, a najlepszą kobietą była Agata Potrzebowska z Bydgoszczy.

Przed biegiem głównym odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Na starcie biegu głównego na 10 km stanęło 162 zawodniczek i zawodników. Triumfował Maciej Maćkowski ze Żnina. Drugie miejsce zajął Zbigniew Kledzik z Kierzkowa, a trzecie Łukasz Fabiański z Międzychodu.

Wśród kobiet najlepsza była Monika Wyrobek z Więcborka. Druga była Magdalena Przesławska z Wągrowca, a trzecia Kamila Maciejewska z Barcina. W marszu nordic walking na 5 km najlepszy był Dominik Nowakowski z Parlinka. Drugie miejsce zajął Marek Potrzebowski z Bydgoszczy, a trzecie Grzegorz Nowak z Piechcina.

W grupie kobiet triumfowała Agata Potrzebowska z Bydgoszczy przed Anną Felcyn z Gorzyc i Anną Stempniak z Inowrocławia. Ogółem w nordic walking rywalizowało 25 zawodniczek i zawodników. Każdy uczestnik zawodów otrzymał na mecie pamiątkowy medal z wizerunkiem żnińskiego artysty malarza Tadeusza Małachowskiego. Start i meta zawodów znajdowały się na rynku w Żninie.