Imieniny: Leona, Ludomira

INFO

Porywisty wiatr nadal daje się we znaki mieszkańcom Pałuk oraz pozostałej części Polski. Na szczęście burze i wiatr pomału opuszczają nasz kraj. Jednak zdążyły wyrządzić wiele szkód. Jak informują Polscy Łowcy Burz , przed nami kolejna silna wichura z piątku na sobotę.

fot. Goniec Pałucki / Bożejewiczki - zerwana część dachu na budynku mieszkalnym, zawalona część ściany szczytowej

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej ze Żnina oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszego powiatu minionej nocy oraz przez cały czwartek interweniowali ponad 50 razy. Cały czas wpływają zgłoszenia dotyczące szkód wyrządzonych przez wiatr. Te najpoważniejsze miały miejsce w miejscowościach: 

- Ryszewo - zerwany dach na budynku gospodarczym, zawalona część ściany

- Świątkowo - zerwany dach na budynku mieszkalnym, który teraz nie nadaje się do zamieszkania

- Januszkowo - zerwany dach z poszyciem

- Buszkowo - zerwana linia energetyczna oraz powalona ściana budynku

- Bożejewiczki - zerwana część dachu na budynku mieszkalnym, zawalona część ściany szczytowej

fot. Goniec Pałucki / Ryszewo - zerwany dach na budynku gospodarczym, zawalona część ściany

Ponadto w miejscowości Bielawy gm. Janowiec Wielkopolski strażacy z powodu braku prądu zasilili swoim agregatem prądotwórczym koncentrator tlenu używany przez chorą kobietę. W Ojrzanowie, prawdopodobnie z powodu uderzenia piorunem, wybuchł pożar w budynku gospodarczym, który szybko został ugaszony przez strażaków.  W chwili obecnej, jak przekazał nam kpt. Łukasz Adamowski, rzecznik prasowy KP PSP w Żninie, zgłoszenia dotyczą usunięcia powalonych drzew i zalegających konarów. 

Jak podają Polscy Łowcy Burz najwyższe wartości dotyczące porywów wiatru odnotowano na Wybrzeżu (Dzwinów 133,9 km/h) oraz w Wielkopolsce. Porywy bliskie lub ponad 100 km/h występowały też na południu kraju i  w górach. 

źródło: Polscy Łowcy Burz

 

AUTOPROMOCJA
AUTOPROMOCJA