Imieniny: Emilii, Iwony

INFO
REKLAMA

Wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Przed zimowym wypoczynkiem, policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

fot. KPP w Żninie

Sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska – Krawczyk wygłosiła w trzech grupach prelekcje dla uczniów klas I-II w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Spotkanie było poświęcone tematyce bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Policjantka omówiła aspekty dotyczące niebezpieczeństw, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w domu oraz poza nim. Radziła, aby do zabawy wybierać miejsca z dala od jezdni, gdzie maluchy nie będą narażone na potrącenie. Przypomniała podstawowe przepisy ruchu drogowego i opowiedziała jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Zachęcała do korzystania z odblasków. Wyjaśniła, że bardzo ważny jest ubiór stosowny do pogody.

Dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku, gdy zaczepia je obca osoba. Policjantka przestrzegała przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, informując maluchy, jakie mogą być tego skutki. Opowiedziała, w jaki sposób zachować się w przypadku załamania się tafli lodowej i jak udzielić pomocy tonącemu. Przypomniane zostały numery alarmowe służb ratunkowych.

źródło: KPP w Żninie

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA
AUTOPROMOCJA