Imieniny: Lidii, Ernesta

INFO

W dniu dzisiejszym, w trakcie XXXII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Żninie odwołano Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żninie Grzegorza Koziełka i wybrano nowego Przewodniczącego Rady. Został nim Dariusz Kaźmierczak, którego kandydaturę poparło 12 Radnych.

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Żninie przyniosła wiele zmian. Z fotelem szefa Rady pożegnał się radny Grzegorz Koziełek. Z resztą to nie pierwszy raz kiedy próbowano radnego Koziełka odwołać z tego urzędu. Tym razem, po zmianie sił i utracie przez Burmistrza większości w Radzie, Przewodniczący Koziełek został odwołany. Należało zatem wybrać nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żninie. Kandydatów było dwóch. Dariusz Kaźmierczak i ponownie Grzegorz Koziełek.

W głosowaniu tajnym udział wzięło 21 radnych. Radny Dariusz Kaźmierczak otrzymał 12 głosów poparcia, Grzegorz Koziełek 9 głosów za. Po ogłoszeniu wyników głosowania przez przewodniczącego komisji skrutacyjnej Leszka Kowalskiego, nowo wybrany szef Rady został poproszony o zabranie głosu i dalsze prowadzenie obrad sesji.

Przykro gdy jest taka sytuacja, że w trakcie kadencji musimy wybierać nowe władze, ale nie raz się tak zdarza. Słyszałem wiele informacji, że grupa ludzi która podjęła decyzje o zmianie nie tylko osobowym, a zmianie myśleniowym. I ta zmiana ma spowodować, tylko jeszcze lepszą pracę w gminie Żnin nie tylko Radnych, a w szczególności Burmistrza. I wszystkim tym, którzy mówią, że w naszej grupie jest za dużo indywidualności, chcę dać taki cytat "Kiedy jest demokracja? Demokracja jest wtedy, gdy dwie owce siadają do stołu z wilkiem i zastanawiają się co będą jeść". I my jesteśmy na takim poziomie rozwoju, że potrafimy rozmawiać o problemach. (...) Dobro gminy jest dla nas najważniejsze i nie ma możliwości głosić herezje, że nie chcemy drogi, chodnika. Wszystko chcemy i wszystko będzie. Bo nie ma nic fajniejszego jak się dzieli pieniądze, z których zostaje satysfakcja dla gminy.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie, Dariusz Kaźmierczak

Nowy Przewodniczący Rady podziękował za oddane głosy. Zapowiedział wiele zmian w pracy Rady.

Odmieni się radykalnie ta sala. W tej sali nastąpi śmiech, w tej sali nastąpi odpowiedzialność i w tej sali nastąpią przyjacielskie uściski dłoni, a nie patrzenie jeden na drugiego. Nie pomyślano żeby wymieszać tą Radę. Kto na czym się zna, i co przyniesie skutek dodatni. Nie może być takiej sytuacji, żeby przeciwko Radnym był Burmistrz, Mecenas. (...) Podzielimy odpowiedzialność Burmistrza do Burmistrza, odpowiedzialność Rady do Rady. (...) Działania uchwałodawcze są tylko i wyłącznie Radnych. Niewyborażalną rzeczą jest, że za publiczne pieniądze, gdzie radni głosują za budżetem, dany dyrektor wydziału komentował oceniał Radną/ Radnego jak głosował. To są niskie standardy.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie, Dariusz Kaźmierczak

Przewodniczący Kaźmierczak poprosił kolegów radnych, z drugiej grupy, aby nie była drugą grupą a pierwszą. Prosił o pomoc i dobre pomysły, które zaszczepią w radnych możliwość działania.

REKLAMA
AUTOPROMOCJA