Żnin

Imieniny: Arkadiusza, Eugeniusza, Kazimierza

INFO
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W Tarnowie Podgórnym odbyło się spotkanie założycielskie powołujące Ogólnopolską Koalicję Samorządową. Celem powstania inicjatywy są wspólne działania samorządowców z całego kraju na rzecz wzmacniania i obrony samorządności na różnych szczeblach.

fot. źródło Starostwo Powiatowe

W wydarzeniu wzięli udział starostowie, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie a także prezesi stowarzyszeń i fundacji, w tym m.in. Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik, Wicestarosta Olsztyński Jacek Szydło, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Wiceburmistrz Augustowa Filip Chodkiewicz, Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka.

W spotkaniu, podczas którego podpisano deklarację utworzenia samorządowej koalicji wybrano władze i przyjęto statut, wziął udział Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, który został wybrany na członka Komisji Rewizyjnej powstałego stowarzyszenia.

Zgodnie z przesłaniem utworzenia ugrupowania samorządność to wolność samodzielnego decydowania, która uwzględnia zróżnicowanie poglądów, potrzeb i zainteresowań wspólnoty lokalnej oraz sprzyja najszerszej ich aktywności. Samorządność to także odpowiedzialność za podejmowanie działań na rzecz społeczności lokalnych oraz potrzeba współpracy i wspólnego szerokiego działania.

źródło: Starostwo Powiatowe w Żninie

Cytat dnia

"Nikt prawie nie wie,

dokąd go zaprowadzi droga,

póki nie stanie u celu."

J.R.R. Tolkien, "Władca Pierścieni" t. II

AUTOPROMOCJA