Imieniny: Tymoteusza, Michala

INFO

W tym szczególnym roku obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem wirusa Polacy odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od Słowackich Skautów i przekazali na ręce w Zakopanem druhnie Naczelnik ZHP, a tam odebrali je przedstawiciele Chorągwi. Z Torunia odebrane zostało przez namiestnika Hufca Pałuki druhnę Katarzynę Wszelaki, która przekazała je na ręce druhny Małgorzaty Janickiej.Mimo innych procedur przekazania ognia w stolicy Pałuk, nie zmieniło się jedno - pochodzi z groty Betlejemskiej. Tradycyjnie z Betlejem przewieziony samolotem do Wiednia. Przekazany przez Austriaków krajom z nim sąsiadującym.

Ogień z groty w Betlejem trafił dzięki żnińskim harcerzom 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Żninie i ich opiekunom, którzy przez 10 lat tradycyjnie przywozili Betlejemskie Światło Pokoju tradycyjnie w dniu 18 grudnia 2020 r. do Starostwa Powiatowego w Żninie.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazane zostało w zachowaniu rygoru sanitarnego na ręce Wicestarosty Andrzeja Hłonda oraz Sekretarza Starostwa Powiatowego w Żninie, Agnieszki Małeckiej przez Klaudię i Kacpra Zysk, harcerzy 6 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Ad Astra” z Hufca Pałuki.

W tym roku akcji rozdawania Betlejemskiego Światła Pokoju przyświeca hasło "Światło służby". Ogień utrzymywany jest przez Harcerzy do Wigilii Świąt wielkanocnych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Żninie

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA