Imieniny: Anieli, Jerzego

INFO

W dniu 30 listopada 2020 r. otwarto na drodze powiatowej nr 2338C Żnin - Gąsawa - Ryszewo nowy most w Gąsawie na rzece Gąsawka.

fot. Starostwo Powiatowe w Żninie

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie Adrian Kubicki, przedstawiciel wykonawcy Daniel Gładyszewski oraz mieszkańcy gminy Gąsawa.

Za realizację inwestycji odpowiadała firma Mosty Kujawy Krzysztof Szymański. Koszt przebudowy mostu wyniósł 1 864 034 zł.  Dodatkowo za kwotę ok. 120 tys. zł położono nowy asfalt na odcinku ok. 450 m od mostu w kierunku Gąsawy (do myjni samochodowej). Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Infrastruktury.

fot. Starostwo Powiatowe w Żninie

Jak przekazał nam Andrzej Górzyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzą w Podgórzynie, most od kilku lat wymagał remontu. Według 5-cio stopniowej skali przeglądu otrzymał ocenę niedostateczną.  Był dopuszczony do ruchu jednak z obniżonym tonażem. Na chwilę obecną trwają prace rozbiórkowe.

To już kolejna, po moście w Skórkach, Zrazimiu, Janowcu Wlkp., Lubostroniu i Rogowie, inwestycja tego typu zrealizowana przez samorząd powiatowy.

Cytat tygodnia

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA