Żnin

Imieniny: Pawla, Arnolda, Izydora

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W dniu 30 listopada 2020 r. otwarto na drodze powiatowej nr 2338C Żnin - Gąsawa - Ryszewo nowy most w Gąsawie na rzece Gąsawka.

fot. Starostwo Powiatowe w Żninie

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie Adrian Kubicki, przedstawiciel wykonawcy Daniel Gładyszewski oraz mieszkańcy gminy Gąsawa.

Za realizację inwestycji odpowiadała firma Mosty Kujawy Krzysztof Szymański. Koszt przebudowy mostu wyniósł 1 864 034 zł.  Dodatkowo za kwotę ok. 120 tys. zł położono nowy asfalt na odcinku ok. 450 m od mostu w kierunku Gąsawy (do myjni samochodowej). Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Infrastruktury.

fot. Starostwo Powiatowe w Żninie

Jak przekazał nam Andrzej Górzyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzą w Podgórzynie, most od kilku lat wymagał remontu. Według 5-cio stopniowej skali przeglądu otrzymał ocenę niedostateczną.  Był dopuszczony do ruchu jednak z obniżonym tonażem. Na chwilę obecną trwają prace rozbiórkowe.

To już kolejna, po moście w Skórkach, Zrazimiu, Janowcu Wlkp., Lubostroniu i Rogowie, inwestycja tego typu zrealizowana przez samorząd powiatowy.

REKLAMA

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA