Żnin

Imieniny: Pawla, Arnolda, Izydora

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Na  zewnętrznej ścianie żnińskiej książnicy, od strony ulicy Sienkiewicza powstał mural. To wszystko z okazji 75-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie.

fot. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie

Uroczystego odsłonięcia murali dokonali Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, wicestarosta Andrzej Hłond, przewodnicząca Rady Powiatu w Żninie Józefa Błajet, Burmistrz Żnina Robert Luchowski oraz dyrektor biblioteki Beata Czaczyk.

Mural, który zdobi żnińską książnicę jest nawiązaniem do tradycji i kultury Pałuk oraz osób osób pochodzących z naszego regionu. Dyrektor biblioteki Beata Czaczyk podczas uroczystości nie kryła zadowolenia. Podziękowała Staroście Żnińskiemu i Burmistrzowi Żnina za to, że ci przyczynili się do powstania muralu.

Po części oficjalnej, podczas której na ręce Pani Dyrektor popłynęły życzenia, kwiaty i grawertony, przedstawiciele władz samorządowych obejrzeli odnowione wnętrza książnicy, przyozdobione m. in. cytatami z książek na ścianach, a następnie przygotowaną jubileuszową wystawę zdjęć z 75 lat działalności biblioteki.

Uwagę wszystkich przykuła sowa, która z okazji jubileuszu pojawiła się na budynku biblioteki obok napisu BIBLIOTEKA. Wykonał ją żniński artysta Zbigniew Dolski.

źródło:Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie

REKLAMA

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA